PS4 یا Xbox One کدام پیروز این نسل از کنسول هاست؟!


playstation-vs-xbox-e3-2014-640x454


سونی و مایکروسافت تا ماه بعد اولین سالگرد فروش نسل جدید کنسول هایشان را جشن می گیرند ، برای همین بد نیست نگاهی داشته باشیم به عملکرد این دو محصول از ابتدای عرضه تا به حال . تمامی شواهد و آمارها از فاصله فروش ۴۰ درصدی میان این دو سیستم خبر می دهند و اینکه تقریباً به جای هر ایکس باکس دو پی اس ۴ فروش رفته است . حالا این موضوع برای مایکروسافت چه میزان می تواند ناراحت کننده باشد ؟ زمان جدال نسل قبلی این دو شرکت ، این ایکس باکس ۳۶۰ بود که تا مدت ها بازار را از پی اس ۳ گرفته بود و دلیل این امر هم ارائه شدن عناوین بازی ضعیف تری نسبت به ایکس باکس تا مدتی بود . اما در آخر و در طولانی مدت این کنسول نسل سوم سونی بود که در تعداد فروش پیروز رقابت شد .

حال این بار مایکروسافت بود که با شروعی نه چندان خوب ، خود را از ابتدا برای عده ای بازنده نشان داد . سخت افزار ضعیف تر در کنار رزولوشن پایین تر و حتی قیمت گران تر این دستگاه همه ی شمشیرها را بر روی گلوی این کنسول تازه متولد شده گذاشته بود .

اما هنوز دو موضوع سوال بسیاری از افراد است :

۱ –با وجود محدودیت های سخت افزاری ، سیاست های DRM ، کینکت ۲.۰ و بحث های دیگری که حول طراحی این کنسول است ، ایکس باکس وان دقیقاً چه کارهایی را می تواند و چه کارهایی را نمی تواند انجام دهد ؟

۲- واقعیت دیگر قدرت کمتر پردازشگر گرافیکی ، زمان بر بودن نصب بازی ها و گاهی هم طولانی تر شدن بارگزاری بازی ها نسبت به پی اس ۴ هم بر روی دوش این کنسول سنگینی می کند.

 

Halo-and-Halo-2-Comparison

 

احتمالاً ضعف فروش این دستگاه به دلیل این است که همه ی خریداران هنوز دلیل قانع کننده ای برای خرید این دستگاه پیدا نکرده اند . در کریسمس امسال مایکروسافت بر سری محبوب بازی کنسول خود یعنی Halo تکیه کرده و امیدوار است طرفداران ، این بازی به همراه یکی از دستگاه های خریداری شده این شرکت خوشحال از فروشگاه ها بیرون بیایند . شاید ارائه این عنوان بازی کمی از فاصله ی میان این دو رقیب را کم کند ولی اگر هم این اتفاق نیوفتاد باز هم باید منتظر ماند تا دید چه کسی پیروز نهایی خواهد بود . در ادامه ویدئویی جالب ببنید از یکی از طرفداران که این دو را در مقایسه ای ساده نشان میدهد ، به زودی ویدئوهای جالبتری از مقایسه این دو کنسول برای شما خواهیم گذاشت .

 


 

(9)(1)

ارسال نظر

*