Tesla از همکاری احتمالی با BMW خبر میدهدبا وجود شور و اشتیاق فراوانی که پیرامون محصولات شرکت Tesla وجود دارد و موفقیت آن در بازار خودروهای الکتریکی شخصی، اما آینده‌ای که در آن خودروهای الکتریکی در همه جا حاضر باشند را یک شرکت به تنهایی نمی‌تواند بسازد. به همین دلیل  الون ماسک (موسس Tesla) از مذاکراتی با BMW پیرامون همکاری احتمالی بر روی توسعه فناوری‌های باتری و شارژر خبر می‌دهد .

ماسک در مصاحبه‌ای که با اشپیگل هفته‌نامه آلمانی‌ داشته می‌گوید صحبتهایش با BMW پیرامون همکاری احتمالی برای توسعه باتری و ایستگاههای شارژ خودروهای الکتریکی بوده است، که ممکن است در آینده به سازگارتر شدن تکنولوژی‌های دو برند با هم دیگر منجر شود و در نهایت باعث سریعتر شدن پیشرفت تکنولوژی خودروهای الکتریکی می‌شود.صحبتهای ماسک و BMW شامل تکنولوژی‌هایی که این شرکت در ساخت خودروهای الکتریکی i3 Compact commuter و i8 sport به کار برده هم شده است. BMW با استفاده از فیبر کربن در شاسی این دو خودرو، وزن آنها را پایین آورده که این به معنای مسافت بیشتر طی شده در هر بار شارژ باتری خودرو است.

هنوز برای این که بگوییم تسلا و bmw در آینده با هم به طور رسمی همکاری خواهند کرد زود است، اما این صحبتها نشانه خوبی برای آینده خودروهای الکتریکی به حساب می‌آید. یک بازار چندپارچه و اختصاصی که هر شرکت در آن ساز خودش را می‌زند و فقط روی تکنولوژی اختصاصی خودش کار می‌کند ، نمی‌تواند برای آینده خودروهای الکتریکی مفید باشد چه برسد به این که با بازار خودروهای بنزینی هم رقابت کند.

ماسک همچنین در مصاحبه‌اش درباره شرکت مرسدس هم صحبت کرده و گفته با وجود اینکه مرسدس سهامش در تسلا را به فروش رسانده، همکاری این دو شرکت بر سر ساخت خودروهای الکتریکی همچنان ادامه می‌یابد. او هم چنین از تصمیم تویوتا برای دنبال کردن تکنولوژی پیل سوختی اظهار تعجب کرده است، یک ماشین مبتنی بر پیل سوختی نسبت به مشابه الکتریکی مبتنی بر باتری خود، تا سه برابر انرژی بیشتری مصرف می‌کند. نظر شما خواننده خوب نوچه درباره خودروهای الکتریکی چیست؟ آیا به آینده آنها خوشبین هستید؟ حتما نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید . در ادامه چند ویدئو از مسابقات درگ میان مدل هایی از خودروهای این دو کمپانی را از دست ندهید .

 

[KGVID poster=”http://www.knowche.ir/wp-content/uploads/2014/11/Joint-Item511_thumb13.jpg” width=”640″ height=”360″]http://www.knowche.ir/wp-content/uploads/2014/11/Joint-Item511.m4v[/KGVID]

منبع


 

(2)(0)