شکایت از اپل به علت اشغال بیش از حدِ حافظه‌ی محصولاتش


sue-apple


از همان ابتدا اپل گوشی هایش را با حافظه های ۸، ۱۶ و ۳۲ گیگابایتی ساخت و امکان اضافه کردن مموری کارت را در اختیار کاربران قرار نداد، اما بسیاری از مردم این میزان حافظه را برای گوشی خود کافی می دانستند. حتی امسال هم گوشی های آیفون ۵S و ۶ با حافظه های ۱۶ گیگابایتی تولید شدند و البته نسخه های ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی هم دارند، اما مدل پایه ی این گوشی با همان ۱۶ گیگابایت ارائه شد ولی این حافظه‌ی کم برای این غول کوپرتینویی دردسر ساز شده زیرا دیروز دو شهروند کالیفرنیایی شکایت کرده اند که آیفون و آیپدی که خریداری کرده اند خیلی کمتر از آن حافظه ای که اعلام شده در دسترسِ آنها قرار می‌دهد.

 

ilFkra.V3y6Q

 

یکی از این کاربران که آیفون ۵S خود را از iOS 7 به  8به روز رسانی کرده خیلی بیشتر با این مشکل روبه رو شده است. حالا اپل با شکایتی روبه رو شده که در آن ادعا می‌شود این شرکت متهم است که با تبلیغ دروغ آن چه که درباره حافظه ی در دسترس واقعیت داشته را مخفی کرده است. همچنین این شرکت متهم است که کاربران را مجبور به استفاده از iCloud می‌کند تا اطلاعات خود را به آنجا انتقال دهند اما از قصد فقط ۵ گیگابایت را مجانی قرار داده و برای حافظه‌ی بیشتر می بایست پول پراخت کرد در صورتی که سرویس های دیگر رقم های کمتر و فضاهای بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

 

Screen_Shot_2014-12-31_at_10.23.12_AM.0

 

همچنین در قسمتی از این شکایت جدولی از حافظه‌های آگهی شده توسط اپل و آنچه که در واقعیت در اختیار کاربران قرار دارد هم ارائه شده است. به عنوان مثال آیفون ۶ Plus 16 گیگابایتی تنها ۱۲.۷ گیگابایت فضا قابل استفاده دارد این به این معنی است که ۳.۳ گیگابایت یا ۲۰.۶ درصد غیر قابل استفاده است. آیپد ایر ۱۶ گیگابایتی هم ۳.۴ گیگابایتش به این نحو پریده است که می شود ۲۱.۳ درصد حافظه غیرقابل استفاده است.

 

۸۶۷۲۷۴۳

 

اپل با ارائه‌ی گوشی های ۸ و ۱۶ گیگابایتی در این سال ها، بارها مورد انتقاد قرارگرفته بود چرا که کاربران زمانی که مجبور بودند برنامه ای را به صورت وایرلس دانلود کنند همیشه دچار کمبود فضای کافی می شدند. امسال هم که مدل پایه‌ی آیفون ۶ با حافظه‌‌ی ۱۶ گیگابایتی ارائه شد کاملاً تعجب آور بود که چرا اپل حداقل حافظه را ۳۲ گیگ در نظر نگرفته است. اپل هنوز درباره‌ی این شکایت اظهار نظری نکرده.

 

۶۸۴۱۶۵۱۰


 

(3)(1)