اپل مشغول دگرگون سازی طراحی MacBook دوازده اینچی است


comparison-copy

جزییات جدیدی از MacBook دوازده اینچی اپل منتشر شده و قراره این لپ تاپ  کوچکتر از MacBook 13 انچی باشه، حتی از مدل ۱۱ اینچی هم باریکتر خواهد بود. این مدل از MacBook 11 اینچی ۶ میلیمتر باریکتره اما برای فراهم آوردن جا برای نمایشگر بزرگترش ۶ اینچ بزرگتر خواهد بود. برای اینکه نمایشگر بزرگتر راحتتر در این لپ تاپ جا بشه دیگه خبری از فواصل و حاشیه های بین کیبورد و لبه‌ی لپ تاپ نیست.

keyboardgray-copy

بر اساس اطلاعات منتشر شده از بخش تولید کامپیوتر اپل، این نوت بوک به کلی دگرگون شده، از طراحی کیبورد گرفته تا ترکپد و حتی محل قرارگیری اسپیکرها. کیبورد نزدیک لبه‌ی این لپ تاپ قرار گرفته و دکمه ها هم دوباره طراحی شده اند تا جای کمتری را اشغال کنند. محل بعضی از دکمه‌های کاربردی بالایی تغییر کرده و همچنین دکمه های ۴ چهار جهت هم بهینه سازی شدن. ابعاد ترکپد این مک بوک درست اندازه‌ی MacBook یازده اینچی است و فقط کمی بلند تر به نظر می‌آید که انگار به دکمه های کیبورد چسبیده.

profilel-r-copy1

در ادامه‌ی شایعات گذشته، ترکپد عملکرد مشابهی با سایر محصولات فعلی نخواهد داشت و علت این کار هم کم کردن ضخامت کلی لپ تاپ است. بالای کیبورد محل قرارگیری ۴ اسپیکر است. گفته می‌شه که این لپ تاپ به قدری باریک است که کارمندان اپل از آن به نام ابزار مخفی اپل یاد می‌کنند. جالبترین قسمت این لپ تاپ جای خالی درگاه پورت هایی است که دیگر وجود ندارند.

keyboardspacing-copy

در سمت چپ خروجی هدفون و دو ورودی صدای اطراف برای میکروفون قرار داره. سمت راست هم درگاه USB Type-C قرارگرفته که به نظر میاد اپل قصد داره بی خیال درگاه تاندربولت خودش بشه . USB Type-C قادر است به کامپیوترهای دیگر برق رسانی کرده و یه جورایی MagSafe که قبلاً حضور داشت را بی معنی کرده.

۴۷-MagSafe
نسل های مختلف MagSafe

خوشبختانه اپل، هابی را فراهم خواهد کرد تا ابزارهای جانبی دیگه بتوانند به این لپ تاپ متصل شوند. هنوز زمان دقیقی از ارائه‌ی این لپ تاپ اعلام نشده اما به نظر می‌رسه اواسط امسال عرضه خواهد شد.

۲۱۳۶۵۲-۱۲۸۰


 

(1)(0)

ارسال نظر

*