خواهشاً این رمزهای عبور را فراموش کنید


۱۳۸۵۹۷۵۳۱۹۴۹۱


با حوادثی که این تازگی‌ها برای سونی رخ داده، متوجه می‌شیم که بیشتر توجه ها به نفوذهای بزرگ جلب میشه و خودمون به فکر اطلاعات مهمی که داریم اصلاً نیستیم. هر ساله SplashData لیستی از رمزهای عبوری که در لیست محبوب هکرها قرار داشته و یا بیشترین استفاده رو در سال جاری داشته اند منتشر میکنه و امسال هم مثل هر سال هنوز پر کاربرد ترین رمز ۱۲۳۴۵۶ و کلمه‌ی Password هستند. از دو رمزی که بین ۲۵ مورد اول دیده میشن عدد ۶۹۶۹۶۹  و کلمه‌ی batman هستند و کلمه‌ی iloveyou که هر سال در این لیست قرار داشت امسال خبری ازش نیست. تیم‌های ورزشی، فرزندان مورد علاقه و حتی کلمات ناسزا در این لیست ۱۰۰ موردی زیاد پیدا می‌شوند، البته دکمه‌های پشت سر هم کیبورد هم تا دلتون بخواد وجود دارند.

خبر بد امسال اینه که رمزهای زیادی وجود دارن که پارسال هم زیاد مورد استفاده قرار گرفته بودن

این جمله رو مارک بورنت یکی از متخصصان امنیت آنلاین گفته، او همچنین کتاب رمزهای بی نقص رو تالیف کرده و به SplashData در تکمیل این لیست کمک بسیاری کرده.

خبر خوب هم اینه که امسال مردم کمتر از این رمزهای خطرناک استفاده کردن. سال گذشته، ۲۵ رمز پرکاربرد تنها در ۲.۲ درصد از نفوذهای امنیتی لو رفته بودند که نشان دهنده‌ی بالا بردن کیفیت رمزهای استفاده شده توسط کاربران است.

اما با این حال هنوز عده‌‌ای وجود دارند که از پر خطرترین رمزها استفاده می‌کنند. اگر برای ساختن رمز نیاز به کمک دارید می تونید به کمک این صفحه که مایکروسافت تهیه کرده از مناسب بودن رمزهایی مد نظرتون باخبر بشید. در زیر لیست ۲۵ رمز پرطرفدار امسال رو تماشا کنید.
 

۶۲۶۵۱


 

(36)(6)

1 نظر برای «خواهشاً این رمزهای عبور را فراموش کنید»

امکان ارسال نظر وجود ندارد