F 015 طرح مفهومی مرسدس از خودروی بدون رانندهشرکت های بسیاری بر روی طرح خودروی بدون راننده در حال کار هستند. از آئودی و گوگل گرفته تا همین دیروز که با خبر شدیم انویدیا که تا به حال از ساخت کارت گرافیک امرار معاش می‌کرد. امروز در بازار شلوغ نمایشگاه CES، مرسدس خودروی را به روی سن برد که ای محصول لوکس بودن و عدم نیاز به راننده را با هم ترکیب کرده است. F 015 تصور مرسدس از خودروهای لوکس آینده است، البته این آینده چندان هم دور نیست و تا سال ۲۰۳۰ خودروها این شکلی خواهند شد لابد. نه فقط شما را از نقطه ای به نقطه ی دیگر می‌رسانند بلکه از شما به خوبی پذیرایی هم خواهند کرد تا سفرهای کوتاه بین شهری و داخل شهری هم برای شما دلچسب تر باشد.
 

دانلود ویدئو

بنز می‌گوید که ۳۰ سال پیش کار برروی خودروهای بدون راننده را شروع کرده و دو سال پیش هم خودرویی این چنین را در یک مسیر ۱۰۰ کیلومتری انداخته و این خودور هم بدون کمترین مشکلی خود را به مقصد رسانده. با نگاه به خودروهای نوین می توان تصور سازندگان از آینده این وسیله‌ی نقلیه را دریافت، چراغ های LED فراوان در پشت و جلو، صندلی های چرخان که به مسافرین اجازه‌ی رودر رو شدن را داده و حتی فراهم کردن به دست گرفتن کنترل وسیله در صورت نیاز. اگر هم دیگر حوصله چرخیدن و پیاده شدن از خودروها را نداشته باشید، خود صندلی ها شما را با چرخش ۳۰ درجه ای به راحتی پیاده خواهند کرد. همه‌ی کارهایی که از خودرو می‌خواهید با ژست های حرکتی انجام می‌شوند و پنجره ها هم به عنوان نمایشگر ایفای نقش می‌کنند.علاوه بر فراهم آوردن آسایش برای سرنشینان خودرو، عابرین پیاده هم در نظر گرفته شده اند چرا که این خودرو تمام عابرین پیاده را زیر نظر دارد و به محض با خبر شدن از عابری که قصد عبور از عرض خیابان را داشته باشد متوقف شده و تا امن نبودن آن ها شروع به حرکت نخواهد کرد.

بنز بر این باور است که روزی تمام خودروهای بدون راننده عادی خواهند شد و این داخل این خودروهاست که با هم متفاوت خواهد بود. این خودرو اجازه‌ی تست را در کالیفرنیا پیدا کرده تا روزی بتواند در خدمت عموم باشد پس اگر شما هم به اندازه‌ی کافی پول داشته باشید تا ۱۵ سال آینده یکی از این خودروها را می‌توانید تهیه کنید.


 

(4)(1)

ارسال نظر

*