آیفون دزدی به سبک فیلم رستگاری در شاوشنک


bgr-iphone-6-1


سه دزد چینی به اتهام دزدیدن ۲۴۰ عدد آیفون به ارزش ۲۳۰ هزار دلار توسط پلیس بازداشت شده اند. این سه دزد وارد انباری در شهر پکن شده و این تعداد آیفون را به سرقت برده اند، اما روشی که این سه استفاده کرده اند مارا به یاد فیلم آیفون دزدی به سبک فیلم رستگاری در شاوشنک می اندازند که در آن زندانی به قصد فرار شروع به کندن دیوار کرد تا راه فراری پیدا کند. گویا این گوشی در چین بسیار محبوب تر از آن چیزی است که ما فکرش رو می‌کردیم چرا که همین چند روز پیش هم شخص دیگری ۹۴ آیفون را در لباس خود جای داده بود تا بتواند آن ها را به صورت غیر قانونی وارد کشور چین بکند ولی در هنگام عبور از گیت امنیتی فرودگاه به دام افتاد.

iphone_smuggle003-640x5631


ولی این سه مرد با موفقیت تونل لازمه را کنده و به آیفون ها دسترسی پیدا کرده بودند و حتی موفق به فرار و فروش تمام آن ها شده اند اما ماه قبل پلیس توانست از طریق ردیابی شماره سریال های آیفون های دزدیده شده هر سه را پیدا کند. یکی از مشکلاتی که آیفون دوستان چینی با آن روبه رو هستند، مالیاتی است که دولت این کشور بر سر اجناس لوکسی چون آیفون قرار می‌دهد و برای همین بازار سیاه قاچاق این گوشی و خریدارانی که علاقه مند به فرار از پرداخت قیمت بالاتر هستند فعلاً خیلی داغ است.


 

(19)(0)
به اشتراک گذاری نوشته:

5 نظر برای «آیفون دزدی به سبک فیلم رستگاری در شاوشنک»

 1. امير | تعداد نظرها: 1

  - ویرایش

  پاسخ

  سلام دوست عزیز
  با عرض شرمندگی در مورد اینکه گفتید تمام آیفونهای شرکت اپل فقط در آمریکا تولید میشه باید بگم با یکم توجه به قسمت پشت هر مدل آیفون خیلی زود متوجه جمله ( designed by apple in california / assembled in china ) میشید و فکر میکنم همین جمله که تایید شده از طرف شرکت اپل هم هست کافی باشه برای رد کردن فرمایش شما.
  خواهش میکنم قبل از حر نوع صحبتی در مورد اون موضوع یکم تحقیق کنید.
  ممنون

  (1)(2)
 2. سینا | تعداد نظرها: 5

  - ویرایش

  پاسخ

  سلام عزیزان اپل اتفاقا تنها شرکتی هست که گوشی هاشو خودش تولید میکنه و اصلا مثل شرکت های دیگه نیست که چین بزنه و بعد خودشون پخش کنن تولیدات اپل همه در آمریکا هست

  (0)(0)
 3. احمد جان کارخون ه تولید محصولات اپل در چین هست ولی تمام محصولات بعد از مونتاژ دوباره به امریکا برگردونده میشن و از همونجا پخش میشن و خود دولت چین هم و نماینده های رسمی اپل در چین هم باید از امریکا بخرن و وارد کنن که مالیات بالایی رو باید پرداخت کنن .
  به خاطر همین قیمت گوشی اپل تو چین خیلی بالاتر از امریکا هست

  (5)(0)
 4. Ahmad | تعداد نظرها: 1

  - ویرایش

  پاسخ

  مگه محصولات اپل خودشون تو چین تولید نمیشن؟پس چرا اینهمه تلاش برای وارداتش میکنن؟مث اینه ما بریم سوریه دنبال پراید ایرانی بگردیم
  خیلی ذهنمو درگیرکرد اخه چرا...

  (6)(1)

ارسال نظر

*