آیفون بعدی ۸ مگاپیکسلی باقی خواهد ماند!


Apple-iPhone-6-trio


اگه به روند نام گذاری گوشی‌های اپل دقت کنیم، حدس نام مدل بعدی آیفون چندان مشکل نیست و طبیعتاً ۶S نام خواهد داشت، این گوشی پاییز امسال عرضه می‌شه و احتمالاً در همین کالبد آیفون فعلی به دست شما برسه چرا که این گوشی هنوز جای پیشرفت زیاده داره. یکی از قسمت‌هایی که احتمالاً پیشرفت خواهد کرد دوربین این گوشی است، دوربین آیفون ۶ به اندازه‌ی کافی و در قیاس با رقبای خود بسیار خوب عمل کرده اما از آنجایی که ما همیشه انتظار پیشرفت و بهینه شدن از گجت‌ها داریم، بیشتر شدن عدد مگاپیکسل دوربین هم از این موضوع مستثنی نیست.

خیلی‌ها انتظار داشتند تا آیفون ۶ هم با عدد مگاپیکسل بالاتری عرضه بشه و لابد بعد از گذشت این همه مدت، ۶S این آرزو رو برآورده کنه گرچه شاید بازهم اینطور نشه. Jeff Pu تحلیلگر تایپه‌ای بر این نظرِ که آیفون بعدی هم ۸ مگاپیکسلی باقی بمونه. او با بررسی‌ای که در اوضاع مالی شرکت Largan Precision که تولید کننده‌ی لنزهای دوربین آیفون است انجام داده به این موضوع رسیده که به دلیل روند نه چندان سریع افزایش مگاپیکسل دوربین‌ گوشی‌های همراه، این شرکت قادر نخواهد بود تا امسال محصولی با مگاپیکسل بالاتر برای شریک کوپرتینویی خود فراهم کنه.
 

apple-banner


در حال حاضر بیشتر گوشی‌های میان رده‌ای چینی هم به دوربین‌های بالاتر از ۸ مگاپیکسل مجهز هستند و حتی پرچمدارهای برخی از شرکت ها مانند سونی از دوربین‌های ۲۰ مگاپیکسلی استفاده می‌کنند(البته سونی به دلیل دست داشتن در تولید سنسورهای دوربین، چندان با مشکل کمبود روبه رو نخواهد شد). با این حال هنوز احتمال مجهز بودن آیفون به لنز دوقلو پابرجا خواهد بود و شاید ممکن نبودن افزایش عدد مگاپیکسل، اپل را به استفاده از دو لنز وادار کنه. حالا به نظر شما آیفون به مگاپیکسل بالاتر نیازمند خواهد بود یا خیر؟


 

(37)(1)

2 نظر برای «آیفون بعدی ۸ مگاپیکسلی باقی خواهد ماند!»

امکان ارسال نظر وجود ندارد