سهم ۳۳ درصدی آیفون از بازار گوشی‌های هوشمند کره‌ی جنوبی


iPhone-6-review-7-640x426


با وجود نقدهای بسیاری که از آیفون میشه اما این گوشی هنوز از محصولاتی هست که بیشتر مردم علاقه مند به داشتنش هستند. حتی در کشورهایی که از تولید کنندگان مطرح گوشی های هوشمند هستند هم این موضوع صدق می‌کند. کره‌ی جنوبی که زادگاه و محل سکونت دو برند بزرگ جهان (سامسونگ و ال جی) است و با وجود تمام تلاشی که این دو می کنند اما اپل به آرامی سهم زیادی از بازار این کشور را بدست آورده. طبق اخبار جدیدی که توسط Counterpoint منتشر شده، سهم اپل از بازار گوشی های هوشمند کره جنوبی که تا قبل از چهار ماهه‌ی آخر سال قبل ۱۵ درصد بود، حالا به ۳۳ درصد رسیده که اپل این پیشرفت را مدیون لطف آیفون ۶ و ۶ پلاس خودش است.
 

A man wearing a replica of an iPhone 6 Plus model on his head yawns while waiting for the release of Apple's new iPhone 6 and 6 Plus in Tokyo


فعلاً سامسونگ قدرت اصلی را در این بازار در دست دارد اما انگار اپل در این بازار هم به او نزدیک تر می‌شود و جالب تر این که اپل اولین برند خارجی است که توانسته سهمی بیش از ۲۰ درصد را در این بازار بدست آورد. علاوه بر بازار کره، اپل در بازار سایر کشورهای آسیایی هم حضور پر رنگی پیدا کرده. بعد از ارائه دو آیفون جدید، سهم اپل از بازار گوشی های هوشمند ژاپن به ۵۱ درصد رسیده، با وجود اینکه با محصولات قبلی اش نتوانسته بود تا این اندازه پیشرفت کند. عنوان دوم این بازار را سونی با ۱۷ درصد از آن خود کرده است. اپل در بازار چین هم مقام آورده، در این کشور شیائومی با ۱۸ درصد سهم، عنوان اول، لنوو با ۱۳ درصد ربته‌ی دوم و اپل با ۱۲ درصد فروش گوشی های هوشمند، رقابت نزدیکی را ادامه میدهد. اپل از سال گذشته افزایش فروش ۴۵ درصدی را در آسیا بدست آورده و در همین زمان سامسونگ ۹ درصد از بازار چینش را از دست داده است.


 

(13)(0)
به اشتراک گذاری نوشته: