۷۲‌درصد از اپلی‌ها iOS 8 دارند


ios8banner


بعد از ارائه شدن iOS 8 فقط همان چند روز اول کافی بود تا تعداد کاربرانی که به این نسخه از iOS مهاجرت کردند به بیش از ۴۶ درصد برسه. دلیل اصلی این میزان استقبال فراهم بودن امکان به روز رسانی برای طیف وسیعی از کاربرانی است که از محصولات قدیمی تر این شرکت هم استفاده می‌کنند. امروز اعلام شده که میزان کاربرانی که از این نسخه استفاده می‌کنند به ۷۲ درصد رسیده، نسخه‌ی قبلی یا iOS 7 هم ۲۵ درصد کاربر داره که این تعداد متشکل از کاربران آیپدی و آیپادی هم هست. ۳ درصد باقی مانده هم به نسخه‌های قدیمی کفایت کرده‌اند.

مثل همیشه این آمار توسط کابرانی که به App Store سر میزنند محاسبه شده. از طرف دیگه آمارهای که از پلی استور گوگل بدست آمده نشان میده که به روزرسانی اندروید آب نبات چوبی که تا همین چند هفته پیش به دلیل زیر یک دهم درصد بودن در لیست قرار نمی‌گرفت، به ۱.۶ درصد رسیده. دلیل این موضوع هم پادشاهی نسخه‌ی قبلی اندروید یعنی کیت کته که روی ۳۹.۷ درصد از گوشی‌های فعلی نصب شده. دلیل اصلی تضاد این آمارها بین اپل و گوگل، اجازه ندادن اپل به همکاران مخابراتیش در دستکاری سیستم عامل iOS این کمپانیست.
 

۱۱۷۴۴-۴۹۱۳-appleinsider-l


جدای از سری محصولات نکسوس که خود گوگل مستقیماً به دست کاربرای اندرویدی میرسونه، باقی گوشی‌ها باید زمان زیادی را صرف تطبیق خود با به روز رسانی‌های گوگل بکنند، تازه همین چند روز پیش بود که پرچمدار سال گذشته‌ی سامسونگ Galaxy S5، شروع به دریافت به روزرسانی آب نبات چوبی کرد یعنی سه ماه بعد از اینکه خود گوگل این نرم افزار رو عرضه کرده بود. باقی گوشی های این پلتفرم هم اصلاً رنگ این به روزرسانی رو نخواهند دید چرا که هنوز ۱۴ درصدی هستند که از Froyo که سال ۲۰۱۱ عرضه شد استفاده می‌کنند.


 

(24)(1)