خودروهای مرموزی که اپل به راه انداخته!


applevan1-640x298


وقتی که اپل برنامه‌ی نقشه‌ی مخصوص خودش رو معرفی کرد بسیاری منتظر مواجه شدن با اتفاقات و تغییرات بزرگی از این غول کوپرتینویی بودند اما این اتفاق هیچ وقت نیوفتاد. این برنامه در بعضی قسمت‌ها به قدری ایراد دار بود که حتی جهت صحیح را اشتباه نشان میداد. با گذشت چند سال از این پروژه اپل بهینه سازی‌های زیادی انجام داده و این برنامه خیلی بهتر شده اما به نظر می‌رسه که در این زمینه هم می‌خواد با مایکروسافت و گوگل رقابت نزدیکی داشته باشه.

به تازگی خودروهایی اسرارآمیز مشغول رانندگی در خیابان‌های شهر Concord واقع در ایالت کالیفرنیا هستند که گفته می‌شه از سمت اپل مشغول انجام ماموریت هستند، همونطور که در عکس هم مشخصه بالای این خودروها وسیله‌ای نصب شده و به گفته‌ی برخی از شاهدان عینی به نظر میرسه که برای عکس و نقشه برداری داره استفاده میشه.
 

۱۵۰۲۰۳۱۰۰۰۳۸-apple-electric-car-780x439
اپل پتنت این خودروها رو هم ثبت کرده


این امکان وجود داره که هدف از استفاده از این خودروها بهتر شدن کیفیت نقشه یابی اپل باشه اما بعضی ها هم میگن که کاری شبیه به خودروهای سرویس Google Street View یا StreedSide بینگ انجام میده. عده‌ای هم میگن که این ماشین بدون سرنشینه و یا قصد اپل در ساخت این جور خودروها رو نشون میده.


دانلود ویدئو

اپل در میان شش کمپانی‌ای که اجازه‌ی تست کردن خودروهای بدون سرنشین رو دارند نیست پس مورد آخر خیلی بعید به نظر میرسه. همونطور که در فیلم هم خواهید دید، به مانند سیستم دوربین های Lidar گوگل که از ۱۵ دوربین ۵ مگاپیکسلی که مدام در حال چرخش و ثبت تصاویر اطراف هستند، این خودرو هم چنین چیزی را در قسمت بالای خود دارد. با این حال هنوز خود اپل در این باره توضیحی نداده.


 

(13)(1)
به اشتراک گذاری نوشته: