کوالکوم: طبق آزمایشات اسنپدرگن ۸۱۰ سریعتر و خنک تر از همیشه


OMGEX-Qualcomm-Snapdragon-810


کوالکوم معتقد است که در کنار افزایش چند برابری کارکرد و کاهش مصرف انرژی، پردازنده‌ی ۶۴ بیتی جدید این شرکت، خنک تر هم شده.

اسنپدرگن ۸۰۱ برای تعدادی از پرچمدارهای سال ۲۰۱۴ استفاده شد، HTC M8، Galaxy S5 گوشی هایی بودند که از این پردازنده بهره می‌برند اما حالا کوالکوم با انتشار نتایج آزمایشی که انجام داده قصد داره به شایعاتی که پیشتر سامسونگ پیرامون گرمای بیش از حد این محصول منتشر کرده بود پایان بده. معمولاً گوشی‌‌های ما علاوه بر تلاش در جهت ارائه‌ی بالاترین کارکرد، سعی می‌کنند تا دمای درون خود را پایین نگه دارند و به طبع چنین موضوعی تا حدودی از کارایی آن‌ها می‌کاهد.

در این تست یک مدل از اسنپدرگن ۸۰۱ در داخل گوشی نمونه‌ای قرار داده شد و بازی Asphalt 8 رو اجرا کرد و همینطور این بازی در گوشی نمونه‌ی دیگری که مجهز به اسنپدرگن ۸۱۰ بود اجرا شد و بعد از ۲۰ دقیقه مشخص شد که در شرایط یکسان اسنپدرگن ۸۱۰ پنج درجه خنک تر می ماند.
 

این اختلاف هنگامی که دو دستگاه مشغول فیلم برداری بودند بسیار بیشتر احساس میشه. اسنپدرگنی که خنک تر باشه هم کارایی بالاتری داره و هم باتری کمتری مصرف میکنه. حالا امسال پرچمدارهای زیادی از این پردازنده استفاده میکنند، HTC One M9، LG G4 و … . در این میان گوشی ساز‌هایی مانند LG این پردازنده را خنک ترین چیپ ساخته شده تا به حال دانستند.


 

(4)(0)

ارسال نظر

*