تاچ آیدی به تمام محصولات اپلی راه پیدا خواهد کرد!


۲۳۸۴۰۳۳۸۰۵


مدتی است که شایعاتی از استفاده‌ی اپل از تاچ آیدی در سایر محصولاتش هم به گوشی میرسه ولی امروز گزارش معتبرتری منتشر شده که احتمال چنین حرکتی از طرف اپل رو قوی‌تر میکنه، طبق این گزارش نسل‌های بعدی محصولاتی چون MacBook Air، MacBook Pro ، Magic Mouse و Trackpad به مانند آیفون‌ها به سنسور تاچ آیدی مجهز خواهند شد.

سنسور تاچ آیدیِ اپل اولین بار دو سال پیش در آیفون ۵S دیده شد و با گذشت زمان به آیفون ۶ ، ۶پلاس، آیپد ایر ۲ و آیپد مینی ۳ هم راه یافت، اپل ثابت کرد که تاچ آیدی چیزی فراتر از ابزاری برای باز کردن قفل نمایشگر گوشی شماست و در ادامه اپل پی را هم به آن اضافه نمود. قرار گیری سنسور اثر انگشت روی لپ تاپ چیز جدیدی نیست و چنین لپ تاپ‌هایی به وفور در بازار پیدا میشوند اما تصور کنید که به جای حرکت کشیدن انگشت روی سنسورهای ساده‌ی فعلی لپ تاپ، به راحتی انگشتتان را روی تاچ آیدی قراردهید.
 

notebook-touchpad-main


این گزارش که از وب سایتی تایوانی منتشر شده بر این باور است که این سنسور روی بیشتر محصولات نسل جدید اپل وجود خواهد داشت، در MacBook این سنسور در بالای Trackpad قرارداده خواهد شد و در Magic Mouse هم درست در میانه‌ی این ماوس قرار خواهد گرفت تا iMac هم به این فناوری مجهز شود. شاید عده‌ای با این ایده که این سنسور جایی در MacBook دوازده اینچی پیدا نخواهد کرد این احتمال را رد کنند، به خصوص که قراره کیبورد این لپ تاپ بسیار جمع و جور باشه، اما شرکت Synaptics به تازگی Touchpad جدیدی معرفی کرده که تمام بخش‌های آن مجهز به سنسور اثر انگشت خازنی خواهد بود پس این امکان هنوز وجود داره.
 

gestures


این منبع تایوانی در گذشته هم اخبار معتبری به خصوص قبل از ارائه‌ی آیفون ۶ و آیپد ایر ۲ منتشر کرده بود و تجربه نشان داده که اینطور شایعات اپلی اکثراً درست از آب درمیاد، فقط کافیه کمی منتظر بمانیم.


 

(19)(2)
به اشتراک گذاری نوشته: