ممنوعیت استفاده از ساعت‌های هوشمند در هنگام امتحانات


۱۴۰۶۱۹۱۱۳۸۲۲-high-tech-cheating-horizontal-large-gallery


تقلب کردن در سر جلسه‌ی امتحان چه درست و چه غلط، همیشه ترفند بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان برای کسب نمره‌ی بالاتر بوده. قدیما روش‌هایی که برای تقلب استفاده می‌شد عمدتاً روش‌های سنتی مثل نوشتن روی دست، لوله کردن نکته‌های مهم داخل خودکار، جاگذاری کردن برگه داخل لباس و … بوده، اما با پیشرفت تکنولوژی تقلب کردن هم مدرن‌تر شده و حتی از ابزارها و گجت‌های امروزی میشه در جهت گرفتن نمره‌ی بیشتر نهایت استفاده رو برد.
 

ZeUM3xCp


به تازگی برخی از دانشگاه‌ها و مراکز علمی همراه داشتن گجت‌هایی مانند ساعت‌های هوشمند در سر جلسه‌ی امتحان را ممنوع کرده‌ و از دانشجویان می‌خواهند تا این ابزار را تحویل دهند. برخی اوقات هم تشخیص ساعت معمولی از ساعت هوشمند دشوار بوده و دانشگاه‌ها مجبور به بررسی آنچه که به دست افراد بسته شده می‌شوند، به عنوان مثال اگر ساعتی قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشه ممکن است به دانشجوها در یافتن پاسخ‌ها به صورت آنلاین کمک کنه و یا اینکه ممکنه با افراد دیگه برای بدست آوردن جواب‌ها ارتباط برقرار کنند. دانشگاه London City اشاره کرده از آنجایی که همه‌ی ساعت‌ها هوشمند نیستند اما می‌بایست تک تک بررسی شوند.
 

nexusae0_TrueSmart1


البته این اولین باری نیست که دوستان عزیز سعی در استفاده از این ابزارها داشته‌اند چرا که سال ۲۰۱۲ هم عده‌ای از گوشی هوشند به عنوان ساعت استفاده کرده بودند. در چین هم دانشجویان، خیلی خلاق عمل کرده و دست به ساخت ابزارهایی زدند تا در سر جلسه به کارشان بیاید که یکی از این دستاوردها مخفی کردن دوربین کوچکی در عینک بوده.


 

(5)(2)
به اشتراک گذاری نوشته:

1 نظر برای «ممنوعیت استفاده از ساعت‌های هوشمند در هنگام امتحانات»

  1. یه روش هم برای گرفتن نمره بالاتر اینه که توی پاسخ نامه جواب سوالی رو که بلدی دو بار بنویسی یکبار یک طرفه برگه و یکی هم طرف دیگه و مثلا اگه سوال دو نمره ای باشه شما چهار نمره میگیری بیوشیمی پزشکی رو همینطوری قبول شدم.

    (6)(0)

ارسال نظر

*