اپل استور جدیدِ چین با طبقه‌ی متحرک


Apple-Store-Westlake-Hangzhou-China-by-Foster-and-Partners_dezeen_784_0


اپل تا به حال فروشگاه‌های زیبا و جذابی در اقصی نقاط جهان افتتاح کرده اما جدیدترین فروشگاه این شرکت در شهر Hangzhou چین از قبلی‌ها منحصر به فردتر است، این فروشگاه شاید در نگاه اول مانند قبلی‌ها به نظر برسه اما کمی که دقیق‌تر نگاه کنیم متوجه ویژگی‌های آن خواهیم شد.

این فروشگاه به طراحی شرکت انگلیسی Foster + Partners (همان شرکتی که مسئولیت طراحی سفینه‌ی اپل و چندین فروشگاه دیگرش را هم برعهده داشته) ساخته شده و در نگاه اول به مانند جعبه‌ی شیشه‌ای که لوگوی اپل در بیرون آن نصب شده به نظر میرسه.

هر طبقه‌ی این فروشگاه ارتفاع ۱۵ متری داشته با اینکه ستونی برای نگه داری آن‌ها به چشم نمی‌خورد. Foster + Partners به منظور اینکه شیشه‌های نمای این فروشگاه تمام قد بوده و بدون تکه شدن از سقف تا زمین برسند از ترکیب پنل‌های شیشه‌ی ۱۱ لایه‌ای استفاده کرده. طبقه‌ی دوم این بنا بدون اینکه مشخص باشد به جایی تکیه کرده، بر روی طبقه‌ی اول می‌چرخد و از درخشش کف این طبقه برای روشنایی طبقه‌ی هم کف استفاده می‌شود. راه پله‌ی تمام شیشه‌ای هم به مشتریان اجازه‌ی می‌دهد تا از سایر محصولات طبقه‌ی دوم دیدن کنند.
 


 

معلق نگه داشتن این طبقه بدون اینکه در ظاهر چیزی مشخص باشد و همچنین توانایی آن در تحمل وزن تمامی مشتریان از جمله جالبترین نکات ساخت این فروشگاه است. کف این فروشگاه هم با وجود براق بودن از عایق‌های بهره می‌برد که مانع لیز خوردن مشتریان شود. با ساختن چنین فروشگاه‌هایی، کنار زدن رقبای چینی و کره‌ای در این بازار از طرف اپل چندان غیر منطقی به نظر نمی‌رسه.


 

(22)(0)

2 نظر برای «اپل استور جدیدِ چین با طبقه‌ی متحرک»

ارسال نظر

*