گرامی داشت تولد ۶۰ سالگی استیو جابز توسط تیم کوک


steve-jobs-31


امروز تولد ۶۰ سالگی استیو جابز بنیان‌گذار کمپانی اپل است و برای همین تیم کوک یاد او را در توییت جدیدی با نقل قول یکی از جملات مدیر ژرف‌گرای این شرکت گرامی داشته.

جابز سال ۲۰۱۱ بعد از چند سال مبارزه با سرطان لوزالمعده در‌گذشت، اما دست یافته‌های او همچنان رویای بسیاری از مدیران و حتی افراد موفق امروزی است. او کار خودش را با همکاری با استیو ووزنیاک و رونالد وین شروع کرد و همان شرکتی که از داخل یک گاراژ (واقع در شهر لوس آلتوس ایالت کانادا) در سال ۱۹۷۶ شروع شد را به راه انداختند. ۹ سال بعد که مکینتاش به شهرت بسیاری رسیده بود، جابز شرکت را بر سر دعوای قدرتِ به وجود آمده ترک کرد و پروژه‌ی جدیدی رو به نام NeXT Computer پی گرفت که دست بر قضا سال ۱۹۹۷ توسط اپل خریداری شد و باعث شد او دوباره به مدیریت این شرکت بازگردد، از آن به بعد بود که کم کم همه‌ متوجه داستان زندگی یک مدیر موفق و خلاق شدند.

سال ۲۰۰۵ پیش از اینکه اولین آیفون ساخته بشه، استیو جابز در یکی از سخنرانی‌های خودش در دانشگاه استندفورد این جمله رو گفت:

تنها راه انجام کارهای بزرگ، انجام کارهایی است که دوستشان دارید.

 

۶۴۱۵۱۵


زندگی او هم نشاندهنده‌ی همین جمله بوده. امروز تیم کوک در توییتش با یادآوری این جمله‌ی جابز و گذاشتن عکسی از وی در کنارش، ضمن یادآوری او خواسته تمام موفقیت‌های فعلی شرکتش را مدیون مدیر اسبق شرکتش بداند. حالا اپل به با ارزش‌ترین کمپانی جهان تبدیل شده همونطور که به تازگی هم اعلام شده بود.

دوره‌‌ی مدیریت جابز، اپل محصولاتی مثل آیپاد، آیپد و آیفون را عرضه کرد که امروزه در زندگی همه‌ی طرفدارانشان نقش پر رنگی ایفا می‌کنند، عده‌ی زیادی بر این باور بودند که اولین آیفون به هیچ عنوان توان ایفای نقش انقلابی در صنعت گوشی‌های هوشمند نمی‌تونه داشته باشه اما درست از همان سال ۲۰۰۷ به بعد بود که انقلاب بزرگی در این صنعت به وجود آمد. حالا امروز اپل واچ هم اولین محصولی خواهد بود که بعد از نبود جابز و با مدیریت کامل تیم کوک عرضه میشه و قصد داره تا به فناوری ابزارهای پوشیدنی معنای جدیدی ببخشه.


 

(26)(0)

4 نظر برای «گرامی داشت تولد ۶۰ سالگی استیو جابز توسط تیم کوک»

  1. کسی بود که دنیا باید بهش افتخار کنه
    شاید اگه استیو جابز نبود الان گوشی های هوشمند هنوز دکمه ایی بود ، اگه استیو جابز نبود شاید کسی اختراع تبلت یا لبتاب رو به ذهنش نمی آورد اگه جابز نبود اپل هم نبود و هنوز برند هایی مثل سامی رو کار بود قدرت اول بود
    تفاوت اپل با سونی اریکسون و نوکیا و خود سونی همینه ، برنامه و سیاست نوکیا و سونی اریکسون نابود شد
    اکسپریا هم که سونی دیگه گوشی نمیزنه و تمرکزشو رو گیم ها و کنسول های بازی

    (1)(0)

ارسال نظر

*