چوب عکاسی سلفی را چه کسی اختراع کرد؟!


yjoyppxhc1h64yiw1gor


شاید داستان یک آمریکایی که حدود ۱۰ سال پیش به ایده‌ی چوب عکاسی سلفی رسیده بود را شنیده باشید، ولی حقیقت این است که این دستگاه خیلی قبل‌تر اختراع شده بود. سال ۱۹۸۳ در ژاپن یک شرکت ساخت دوربین به نام مینولتا، دوربینی با نام  Minolta Disc-7را ساخت که انگار خیلی از زمان خود جلوتر بوده.

این دستگاه که از ویژگی برجسته‌ای برخوردار بود می توانست به کمک میله‌ای جداگانه و بدون نیاز به فشردن دکمه‌ی شاتر دوربین از فرد عکس بگیرد. در قسمت میانی جلوی دوربین، آینه‌ای قرار داشت تا اشخاص خود را هنگام عکاسی در آن ببینند.
 


 

در آن زمان نام چوب عکاسی سلفی به این نامی که امروز میشناسیم وجود نداشت چرا که مفهوم عکس از خود یا سلفی در آن زمان به اندازه‌ی امروز همه گیر نشده بود ( به عکس سلفی در زبان ژاپنی 自撮り یا جیدوری گفته می‌شود). زمانی که این دوربین در اوایل دهه‌ی هشتاد میلادی به فروش رسید، چوب آن با نام اکستندر یا بست دهنده به فروش می‌رسید. جالب اینجاست که این میله به مانند چوب‌های سلفی امروزی به منظور گرفتن عکس‌های از خود طراحی شده بود.


 

(20)(2)

3 نظر برای «چوب عکاسی سلفی را چه کسی اختراع کرد؟!»

  1. جامعه مون از نظر فردی شاید جلو باشه (چون افراد سرشناس زیاد داریم) ولی چون هیچگاه در هیچ مقطع تحصیلی به ما آموزش چگونه گروهی کار کنیم داده نشده ... کل جامعه مون عقب تریم از خیلی از جوامع دیگریم

    (4)(1)

ارسال نظر

*