لیست برنامه‌هایی کنفرانس امسال گوگل آی/او منتشر شد


AH-Google-IO-Building-2014-1.4


در طی هفته جاری گوگل زمان‌بندی اجرای کنفرانس سالیانه‌ی گوگل آی/او که هر ساله نزدیکی‌های تاریخ ۲۸ الی ۲۹ ماه می در شهر سانفرانسیسکو برگزار می شود را به‌طور رسمی اعلام کرد. در برنامه‌ای که منتشر شده نشانه‌های بسیاری ازآنچه ما در سال آینده از گوگل انتظار داریم به چشم می‌خورد،‌یکی از بدیهی‌ترین موارد مورد بحث این روزها، تولید و عرضه‌ی اندروید بعدی یعنی اندروید M است. این خبر به‌هیچ‌وجه غافلگیرکننده نبود چرا که نسخه های مختلف این سیستم عامل به ترتیب حروف الفبای انگلیسی نام گذاری و منتشر می شوند و حرف بعدی هم M خواهد بود، تنها کاری که باقی مانده نسبت دادن حرف M به کیک، شکلات یا هرگونه شیرینی خوشمزه دیگر است.

 اندروید L  یا همان آب‌نبات چوبی که سال گذشته در همین کنفرانس معرفی شد حدود ۶ ماهی است که عرضه شده اما هنوز بسیاری از دیوایس‌ها منتظر دریافت آن هستند و نسخه‌ی اولیه این به روزرسانی به طور کامل رفع ایراد نشده است.
 

android-m-6-0-concept
از مواردی که احتمال روی دادنشان طبق نمودار زمان‌بندی کنفرانس آی/او بالاست می‌توان به ارتقاء سرویس Android Auto و Android TV اشاره کرد؛ تصور می‌شود که این دو نسخه باوجود به‌روزرسانی تغییرات زیادی را به همراه نداشته باشند. Android Auto که نام آخرین محصول گوگل در سال گذشته است به‌منظور تعامل همزمان راننده با خودرو، اینترنت و تلفن همراه  طراحی‌شده است. اندروید Auto که در ابتدا تنها جهت رقابت با محصول CarPlay اپل توسعه یافت بود، از گوشی اندرویدی برای فعال‌سازی برنامه‌ها در حین رانندگی استفاده کند. Andoid TV  بعد از شکست خوردن پروژه گوگل تی وی ساخته شد تا اتاق نشیمن شمارا هم از آن خود کند. این محصول که از مرز میان اینترنت و پخش محتوا گذر کرده بر پایه‌ی آخرین نسخه‌ از اندروید طراحی شده که اولین بار اندروید آبنبات چوبی توانست درنهایت یکپارچگی را برای تمامی این سرویسهای گوگل به ارمغان آورده و از شکست پروژه‌های بعدی این شرکت جلوگیری کند.
 

Permissions-900x506
در ادامه‌ی برنامه‌های این کنفرانس اعلام شده که گوگل در حال راه‌اندازی سامانه‌ای است تا برنامه‌ها بیشتر از پیش به‌واسطه‌ی صدا کنترل شوند، همچنین قرار است گوگل بیشترین تغییرات را بر روی قفل‌های هوشمند تازه‌ای پیاده‌سازی کند. این قفل‌های هوشمند به شما این امکان را می دهند تا دیگر مجبور نباشد در روز هزاران بار رمزهای طولانی خودتان را وارد کنید، بعلاوه به کمک این قفل هوشمند شما قادر خواهید بود به‌راحتی بدون باز کردن قفل گوشی با دستگاه‌های بلوتوثی خود ارتباط برقرار کنید. 

از دیگر تغییرات تازه ای که در اندروید M شاهد خواهیم بود، کنترل اجازه هایی است که برنامه ها هنگام نصب شدن از کاربر دریافت می کنند، تا به حال هر برنامه اندرویدی به هنگام نصب هر تعداد اجازه دسترسی که نیاز داشت را از کاربر دریافت می کرد و کاربر هم به ناچار برای نصب، تمام این اجازه ها را به آن می داد اما از این به بعد می توان هر کدام از این اجازه دسترسی ها را لغو کرد. در نهایت نتیجهی تمامی این شایعات اواخر ماه میلادی بعدی مشخص خواهند شد.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*