نقطه‌های عجیبی که در عکس‌های دوربین جلویی گلکسی S6 نمایان می‌شوند!


s6_front_camera


دو پرچمدار جدید سامسونگ مدتی است سروصدای زیادی به پا کرده‌اند. در کنار بخش نرم افزاری تقویت شده و ویدئوهای تبلیغاتی پر زرق و برق، بی شک این دو در حال حاضر عنوان برترین دوربین های گوشی هوشمند را در قیاس با سایر رقبایی چون HTC M9 یدک می‌کشند. اما طی هفته‌ی اخیر اتفاق شوکه کننده‌ای برای برخی از کاربران این گوشی ها افتاده که کمی باعث دلسردی و ناامیدی علاقمندان محصولات سامسونگی شده است. طبق گزارش چند کاربر وبسایت ردیت که از گوشی گلکسی S6  استفاده می‌کنند، به تازگی در تمامی تصاویری که به کمک دوربین جلویی گوشی ثبت کرده اند، مشاهده می‌شود که نقطه های بنفش و آبی رنگی بر روی قسمتی از تصاویر گرفته شده ثبت شده است. این حادثه که دلیل اصلی آن هنوز نامشخص است تا کنون از طرف تعدادی از کاربرها مشاهده و گزارش شده است.
 


 

اولین کاربری که این مشکل را مشاهده و اشتراک گذاری کرده بر این باور است که این ایراد زمانی اتفاق افتاد که چند هفته‌ی متوالی بدون تعویض دوربین و تنها با دوربین جلویی دستگاه به عکس برداری پرداخته است. با این حال با وجود تمامی حواشی هنوز دلیل اصلی ظهور نقطه‌های بنفش بر روی تصاویر مشخص نشده است. حتی ممکن است این اشکال تنها بخاطر سیستم عامل و بخش نرم افزاری گوشی ها و یا به دلیل یک ایراد سخت افزاری ساده به وجود آمده باشد.

با این حال وبسایت XDA اعلام کرده که میتوانید خودتان این مشکل را حل کنید. آن‌ها ادعا می کنند که کافیست رزولوشن دوربین جلوی گوشی را از ۳.۸ مگا‌پیکسل به ۵ مگا‌پیکسل تغییر دهید. با اینکه امکان دارد این راه حل نتیجه بدهد و نقطه‌های بنفش راهشان را پیدا کرده و از بین بروند اما در اصل شما با این کار دیگر نمی‌توانید از توانایی رزولوشن بالاتر دستگاهتان استفاده کنید، سامسونگ هم اعلام کرده کاربران میتواند گوشی مشکل دارشان را با مراجعه به بخش های خدمات رسانی اصلی این شرکت با یک گوشی تازه تعویض کنند.


 

(7)(2)

4 نظر برای «نقطه‌های عجیبی که در عکس‌های دوربین جلویی گلکسی S6 نمایان می‌شوند!»

ارسال نظر

*