چگونه می‌توان مصرف باتری اپل واچ را به کمترین میزان ممکن رساند؟


applewatchbattery


اپل تمام سعی خود را کرده تا شما بیشترین استفاده را از باتری اپل واچ خودتون داشته باشید ولی آیا راهی وجود داره که ساعت دوست داشتنی شما بیشتر روشن بمونه؟ درسته که هنوز این ساعت به دست خیلی از طرفداراها نرسیده اما اگر شما هم روزی اپل واچ به دستتون بستید، بد نیست نکات مفید زیر رو برای کاهش مصرف انرژی ساعتتون رعایت کنید.

نمایشگر OLED، پردازنده‌ی S1، سیستم عامل Watch OS و بلوتوث، همگی امکاناتی هستند که تا حد ممکن بهینه‌سازی شده‌اند و مصرف انرژی پایینی برای ساعت شما دارند اما باتری‌ گجت‌ها هنوز ناامید کننده‌ترین بُعد این ابزار هستند. اما در این میان کارهایی هم میشه انجام داد تا این مصرف رو در پایین‌ترین حد نگه داشت.

مشکی رنگ عشقه!
 

slide-apple-watch-clock (1)

نمایشگر اپل واچ از نوع OLED یا از نوع پلیمر نور افشان است و با ال سی دی‌هایی چون نمایشگر آیفون متفاوت است، این بدان معنی است که نمایش رنگ مشکی روی اپل واچ خیلی کم مصرف‌تر از آیفون خواهد بود. پس اگر نمایشگر ما رنگ مشکی را هنگام نشان دادن اطلاعات دیگر روشن کند یعنی میزان مصرف انرژی خیلی کمی خواهد داشت. پس اگه علاقه دارید ساعت شما زمان بیشتری روشن بمونه باید از فکر دیدن عکس، ایموجی و یا اپ‌های با کنتراست بالا بیرون بیایید. انجام کارهای دیگر مانند چک کردن شبکه‌های اجتماعی را به عهده‌ی آیفون خود بگذارید.

اعلانیه‌های غیرضروری را حذف کنید
 

slide-apple-watch-app-notifications

هشدار دادن اعلانیه‌ها علاوه بر روشن کردن نمایشگر ساعت، بلوتوث و وای فای آن را هم فعال خواهد کرد. هرآنچه که به توجه آنی و سر موقع نیاز ندارد را غیرفعال کنید. برای این کار اپ اپل واچ را روی آیفون خود باز کرده، به قسمت اعلانیه‌ها (Notifications) بروید و هرچه که مهم نیست را غیرفعال کنید.

بوت شدن برنامه‌های غیرضروری
 

slide-apple-watch-app-apps

برنامه‌های زیادی برای اپل واچ در نظر گرفته شده‌اند که احتمالاً این برنامه‌ها نیازمندند اطلاعاتی را میان ساعت و آیفون شما رد و بدل کنند، اما اگر این اطلاعات برای شما مهم نیست بهتر است از خیرشان بگذرید. اپ اپل واچ را روی آیفون خود باز کرده، به پایین صفحه بروید و هر برنامه‌ای که روی اپل واچ به آن نیاز ندارید را غیر فعال کنید. برنامه‌هایی که یکبار هم استفاده نشده‌اند در اولویت قرار دهید.

بستن اجباری برنامه‌های مشکل‌ساز
 

slide-apple-watch-power-reserve

ممکن است برنامه‌های اپل واچ هم دچار مشکل شوند و به مانند هر گوشی دیگری می‌توانند بسته شوند. برای بستن برنامه‌‌ای که مشکل‌ساز شده می‌توان آن را باز کرده، دکمه‌ی پایینی سمت راست را نگه دارید تا با پیام خاموش شدن ساعت روبه‌رو شوید، حالا دوباره دکمه‌ی قبل را نگه دارید تا شمارا به صفحه‌ی اصلی ساعتتان بازگرداند، کار تمام است.

موشن‌ها را به حداقل برساند
 

slide-apple-watch-app-accessibility

اینکار روی آیفون به خوبی جواب می‌دهد و احتمالاً اپل واچ هم همینطور عمل خواهد کرد. کم کردن انیمیشن‌ها موجب کاهش سیکل استفاده از پردازنده‌ی گرافیکی میشود. وارد اپ اپل واچ روی آیفون شده، به General و سپس Accessibility بروید و هر دو گزینه‌ی Reduce Motion و Reduce Transparency را فعال کنید.

ریبوت
 

silde-apple-watch-home

این راه حل کلیشه‌ای همیشه جواب میدهد، هرزمان که فکر می کنید اوضاع خوب نیست هر دو دکمه‌ی سمت راست را هم زمان نگه داشته تا نمایشگر ساعت خاموش شود، دکمه‌ها را رها کنید تا ساعت ریبوت شود.

حالت ذخیره انرژی (Power Reseve Mode)
 

slide-apple-watch-power-reserve

اگر به شارژر دسترسی ندارید و تنها به دانستن زمان اکتفا خواهید کرد، دکمه‌ی پاور را نگه داشته تا پیغام خاموش شدن ساعت نمایان شود، Power Reserve را به راست بکشید. با این کار همه چیز از کار افتاده و فقط زمان فعال خواهد بود. برای بازگرداندن به حالت عادی باید دکمه‌ی کناری را دوباره نگه دارید چرا که ساعت باید دوباره روشن شود.

دو نکته‌ی خیلی مهم

هنگامی که ظاهر ساعت روی اپل واچ نمایان است، صفحه را به بالا بکشید تا اطلاعات اجمالی ساعت نشان داده شود، صفحه را چندبار به سمت چپ بکشید تا به تنظیمات ویجت‌ها برسید:

  • با فعال کردن Do Not Disturb دیگر هیچ هشداری به شما داده نخواهد شد پس راه سریعی برای پایین آوردن مصرف انرژی است.

  • با فعال کردن Airplane Mode تمام ارتباطات بی سیم ساعت غیر فعال شده و انرژی بیشتری برای شما باقی می‌ماند.


 

(6)(2)

1 نظر برای «چگونه می‌توان مصرف باتری اپل واچ را به کمترین میزان ممکن رساند؟»

  1. مهرگان | تعداد نظرها: 280

    - ویرایش

    به نظر من با آجر بزنیم روش دیگه هیچوقت خامنش نمیشه!اونقدرا هم عمر باتریش خراب نیست بعدشم کاربرد ساعت این چیزاست که اونو خاص میکنه اینجورى باشه میریم هزار تو من میدیم ساعت مثل این میخریم عمر باهریشم بهتره

    (5)(4)

امکان ارسال نظر وجود ندارد