گوگل نکسوس بعدی احتمالاً توسط هواوی و با الهام از میت ۸ ساخته خواهد شد


Untitled14


در ابتدا تصور می‌شد که احتمالاً این بار ال‌جی نکسوس بعدی گوگل را خواهد ساخت. پیش‌ازاین نکسوس ۴ در سال ۲۰۱۲ و نکسوس ۵ در سال ۲۰۱۳ توسط ال‌جی ساخته‌شده بودند اما این شرکت در ساخت نکسوس ۶ سهمی نداشت و این گوشی توسط موتورولا ساخته شد تا ال‌جی تمرکز بیشتری روی محصولات سال ۲۰۱۴ خود داشته باشد. حتی این احتمال وجود دارد که نکسوس جدید با همکاری دو شرکت مختلف ساخته شود.
 

nexus-730x410
در حال حاضر فروش گوشی‌های نکسوس ۶ به شدت دور از حد انتظار گوگل است و خود گوگل دو دلیلی که موجب فروش کم این محصولش است را به‌خوبی می‌داند و قصد دارد این بار مرتکب آن نشود. دلیل اول آمار فروش پایین این گوشی نمایشگر ۵.۹۶ اینچی آن است که موجب شده به نحوی در رده‌ی فبلت‌ها قرار گیرد و بیش‌ازاندازه بزرگ به نظر برسد و دلیل دوم برچسب قیمت تندی است که روی آن قرار داده‌شده. حالا طبق گزارش جدیدی که از چین منتشرشده به‌احتمال زیاد شرکت هواوی به‌تنهایی نکسوس بعدی را تولید خواهد کرد. هواوی که مشغول آماده‌سازی و عرضه‌ی محصول جدید خود به نام هواوی میت ۸ در ماه بعد است، قصد دارد تا نکسوس جدید را هم با الهام از این گوشی طراحی و تولید کند.
 

۳۲۱
هواوی میت ۸

هواوی میت ۸ نمایشگری در حدود ۷ اینچ خواهد داشت و از پردازنده‌ی ۶۴ بیتی اکتاکور خود هواوی بانام کرین ۹۳۰ بهره می‌برد. هنوز مشخص نیست که آیا نکسوس ۷ هم از کرین ۹۳۰ یا مدل بعدی پردازنده‌ی هواوی بانام کرین ۹۵۰ استفاده کند اما به گفته وب سایت چینی MyDrivers، نکسوس ساخت هواوی از پردازنده‌ی پر حاشیه‌ی اسنپدرگن ۸۱۰ و نمایشگر OLED با اندازه‌ی ۵.۷ اینچی سامسونگ و رزولوشن ۲K استفاده خواهد کرد و نهایتا تا پاییز امسال عرضه خواهد شد. گفته میشه که هواوی ۳ سالی است که مشغول کار برروی سیستم عامل مخصوص خودش است تا بتواند به صورت مستقل عرضه شده و روی پردازنده‌های مخصوص این کمپانی به انجام محاسبات موبایلی بپردازد.


 

(1)(0)

ارسال نظر

*