مایکروسافت: ویندوز ۱۰ آخرین ویندوز خواهد بود


Windows+10


ویندوز ۱۰ مایکروسافت آخرین به روزرسانی این پلتفرم به شیوه‌ای که تا به حال شاهد آن بوده‌ایم خواهد بود. این جمله در کنفرانس این هفته مایکروسافت به نام Ignite مطرح شده، البته این بدان معنی نیست که مایکروسافت قصد از کار انداختن ویندوز را دارد اما در آینده‌ی نزدیک ویژگی‌های جدید و به روزرسانی‌های این پلتفرم به صورت خودکار و به روال همیشگی ادامه پیدا خواهند کرد ولی دیگر خبری از عرضه به روزرسانی‌های بزرگتر نخواهد بود و احتمالاً همه چیز در قالب ویندوز ۱۰ عرضه خواهد شد.

در حال حاضر ما در تدارک عرضه ویندوز ۱۰ هستیم و به دلیل اینکه ویندوز ۱۰ آخرین نسخه از ویندوز خواهد بود، زمان زیادتری را روی ویندوز ۱۰ گذاشته‌ایم.

این جمله‌ی جری نیکسون، یکی از توسعه دهندگان مایکروسافت است که در کنفرانس Ignite مایکروسافت گفته. آقای نیکسون ابراز کرده که ویندوز در آینده به مانند یک سرویس ارائه میشود که نتیجه‌ی آن برطرف شدن نیازهای کاربران عادی و کاربرانی است که برای کسب و کار و تجارت از ویندوز استفاده می کنند.

مایکروسافت بزرگترین توسعه‌دهنده نرم افزار، سالهاست که در فکر ایجاد تغییرات بزرگی برای ویندوز بوده و حالا با عرضه ویندوز ۱۰ تعدادی از این تغییرات بزرگ رو ایجاد خواهد کرد.

مایکروسافت تغییرات اساسی‌ای در ویندوز ایجاد کرده، ویندوز ۱۰ کاملاً ماژولار و تفکیک پذیر ساخته شده تا مایکروسافت در هر به روزرسانی قادر باشه هسته‌ی اصلی این پلتفرم رو به راحتی تغییر بده، از این طریق ویندوز ۱۰ سیستم عاملی خواهد بود که میشه برای هر گجت و دستگاهی نسخه‌ی مخصوص خودش رو داشته باشه.

از آنجایی که ایده‌ی مایکروسافت در ماژولار ساختن ویندوز ۱۰ به صورت تئوری به این منظور است که ویژگی‌های جدید به صورت همیشگی برای این سیستم عامل عرضه خواهند شد اما یک موضوع باقی خواهد ماند و آن هم محدودیت‌های سخت افزاری ای هستند که ممکن است مانع اجرای وظیفه های تازه تعریف شده شوند. ایده‌ی ماژولار بودن همچنین باعث خواهد شد که لااقل تا چند سال (مثلاً یک دهه) خبری از ویندوزی به نام ویندوز ۱۱ نباشد. شاید علت کنار گذاشتن روند همیشگی ویندوز را احتمالاً در سخن استیو کلی هانس، تحلیل‌گر و مدیر ارشد موسسه Gartner پیدا کنیم.

۳d-annimation-windows10-10108

خبری از ویندوز ۱۱ نخواهد بود، تا به حال روند عرضه‌ی نسخه‌ی تازه و جداگانه‌ی ویندوز هم برای مایکروسافت و هم برای کاربران مشکلات زیادی به وجود می‌آورد، حدوداً سه سال طول می‌کشید تا نسخه‌ی تازه‌ای عرضه شود و توسعه‌ دهندگان محصولی را می‌ساختند که طبق نیاز سه سال پیش کاربران بود.

مایکروسافت همچنین هزینه‌های زیادی را صرف تبلیغ و ترویج این موضوع می‌کرد که به روزرسانی جدید از همه لحاظ از نسل‌های قبلی خود بهتر است. چند سال پیش همه تصور می‌کردند که مایکروسافت در قدم بعدی می‌خواهد سیستم عاملی را عرضه کند که وابستگی زیادی به سیستم‌های محاسبات ابری داشته باشد اما انگار عرضه‌ی ویندوز ماژولار در اولویت این کمپانی قرار گرفته.

در حال حاضر مایکروسافت مشغول تصمیم گیری برای چگونگی عرضه‌ی پشتیبانی و خدمات ویندوز ۱۰ به کاربران خود بر طبق این شیوه جدید است و قول داده که این روند جدید به بهبود بیشتر ویندوز خواهد انجامید.


 

(10)(0)

ارسال نظر

*