با اپل واچ آیفونتان را گم نخواهید کرد


e0ee2e492e2b3d7


اپل واچ یک ماه پیش بعد از مدت‌ها انتظار عرضه شد و هنوز هم عده‌ی زیادی منتظر رسیدن این ساعت به دستشان هستند، بااین‌حال اپل در این مدت کم و قبل از شروع اجلاس جهانی توسعه‌دهندگانش به فکر به‌روزرسانی و افزودن ویژگی‌های بیشتری به ساعتش بوده. هنوز مشخص نیست که چه زمان این به‌روزرسانی ها عرضه بشه اما به گفته مارک گانمن یکی از ویژگی‌های جالبی که برای این ساعت در نظر گرفته‌شده افزودن Find My Watch یا قابلیت پیدا شدن آن است. این ویژگی که شباهت بسیاری به Find My iPhone دارد قادر است علاوه بر هشدار دادن به صاحب این گجت برای جا نگذاشتن و گم نکردن اپل واچ، به آیفون هم متصل شده و از گم‌شدن آن نیز جلوگیری کند. این ویژگی می‌تواند از دور، اپل واچ‌های گم‌شده را قفل کرده و یا اطلاعات شخصی کاربر را از روی آن پاک کند. این خبر در ادامه‌ی نگرانی‌ها از عدم وجود کد فعال‌سازی در این ساعت اعلام‌شده تا نگرانی‌ها را از سو استفاده‌‌های ممکن کمتر کند.
 

apple-watch
در ادامه‌ی این گزارش گفته‌شده که اپل مشغول کار بر روی فراهم آوردن امکان اضافه شدن ظواهر جدیدی که توسط طراحان غیررسمی ساخته می‌شود است. فعلاً اصلی‌ترین تمرکز برای ارتقا سخت‌افزار و نرم‌افزاری نسل بعد این ساعت به جهت پوشش دادن تمامی نیازهای تندرستی و سلامت کاربران خواهد بود، به‌عنوان‌مثال افزودن حس‌گرهایی که قرار بود در اولین نسل از اپل واچ گنجانده شوند که این اتفاق نیافتند.

در مورد Apple Tv هم باید گفت که اپل مشغول تهیه‌ی ابزار جدیدی برای توسعه‌دهندگانش است تا بتوانند برنامه‌های جانبی بیشتری برای تلویزیون Apple Tv طراحی کنند. این ابزار بانام TVKit انتظار میره که در اجلاس ماه بعد این شرکت رونمایی و معرفی بشه. گفته میشه که اپل واچ هم قراره نقش کلیدی‌ای در کنترل از راه دور Apple Tv ایفا کنه.
 

apple_tv_hero2-970-80
در کنار اتفاقات بالا سایر مواردی که قرار در اجلاس جهانی توسعه دندگان این شرکت مطرح بشه میشه به معرفی iOS 9 و OS X 10.11 هم اشاره کرد، احتمالاً امسال بیشتر صحبت‌ها در مورد پیشرفت‌های نرم‌افزاری باشه و خبر چندانی از سخت‌افزار تازه‌ای نباشه ولی بااین‌حال پیش‌بینی میشه که تا قبل از این مراسم شایعاتی از یک مدل مک بوک ۱۵ اینچی رتینا و مدل‌های تازه‌ای از iMac های ۲۷ اینچی جدید مطرح بشه.


 

(8)(0)