ویژگی کاهش مصرف باتری در iOS 9 چگونه کار می‌کند؟


ios-9-logo1


یکی از موارد مهمی که اپل در ابتدای اجلاس سالانه‌ی توسعه‌دهندگان خود مطرح کرد ویژگی تازه‌ای است که قراراست تا جایی که می‌شود گوشی یا تبلت شمارا بیشتر از قبل روشن نگه‌دارد. کاربران اندرویدی به‌خوبی با مفهوم غیرفعال کردن امکانات اضافی برای ذخیره‌ی بیشتر انرژی آشنایی دارند و حتی مدتی است که نسخه‌های جدیدتر اندروید به ویژگی Ultra PowerSaving مجهز شده‌اند ولی یک ویژگی تازه به نام Low PowerSaving به‌تازگی به iOS واردشده که هنوز خیلی‌ها از نحوه عملکرد آن با خبر نیستند.
 

ff1fe5f1-f813-4e8c-adf7-bc7ef554af61800
برای شما که هنوز نسخه‌ی بتای iOS 9 را نصب نکرده و یا حتی با ویژگی‌های جدید این نسخه آشنایی ندارید باید گفت که حالت کاهش مصرف انرژی در iOS 9 وضعیتی است که سیستم‌عامل تمام تلاش خود را برای کمتر کردن مصرف باتری دستگاه می‌کند تا کاربر در مواقع ضروری انرژی کافی برای مصرف را در اختیار داشته باشد. این ویژگی در iOS 9 به هنگامی‌که درصد باقیمانده از باتری دستگاه شما ۲۰ یا ۱۰ درصد باشد فعال‌شده و یا به انتخاب شما در هر میزان باتری‌ای که مدنظر دارید فعال خواهد شد، اما سؤال اینجاست که این ویژگی جدید دقیقاً چه‌کاری خواهد کرد.
 

IMG_0082
 طبق اظهارنظر خود اپل در مورد این ویژگی، با شروع وضعیت مصرف پایین انرژی امکاناتی چون حسگرهای اضافی که بیشترین مصرف باتری دارند را از کار خواهند افتاد. روشنایی نمایشگر و زمان روشن ماندن کاهش پیدا می‌کند و تمام اطلاعات مرتبط با صندوق ایمیل شما که به‌صورت اعلانیه به اطلاع شما رسانده می‌شد موقتاً غیرفعال می‌شوند. انیمیشن‌های پس‌زمینه نشان داده نمی‌شوند و از دانلودهای غیرضروری جلوگیری می‌شود.

حتی سرعت ردوبدل شدن داده‌ها از شبکه‌های ارتباطی مختلف هم به‌منظور ذخیره‌ انرژی بیشتر کاسته خواهد شد. اپل حتی تنظیمات موشن را برای حفظ باتری بیشتر کمتر می‌کند تا آیفون یا آیپد شما بیشتر روشن بماند. به گفته‌ی اپل این ویژگی جدید قادر است بیشتر از ۳ ساعت دوام باتری را بیشتر کند ولی ازآنجایی‌که این نسخه فعلاً در حالت بتا قرار دارد پس زمان زیادی برای قضاوت در مورد iOS 9 و نتیجه‌ی این بهینه‌سازی‌ها نیاز است.


 

(16)(0)

4 نظر برای «ویژگی کاهش مصرف باتری در iOS 9 چگونه کار می‌کند؟»

    1. دوست گلم ؛ فعلا برای توسعه دهندگان اپل هست که با ثبت یو دی ای دی امکان دانلود برای ای دیوایس بوجود میاد و معمولا تست یک او اس ٢ ماهی به طول می انجامه

      (6)(0)

ارسال نظر

*