احتمال استفاده از تراشه‌ی NFC جدید و حافظه‌ی ۱۶گیگابایتی در آیفون بعدی


۹to56sboard


تصاویر تازه‌ای که از مدار الکترونیکی نسل بعدی آیفون منتشرشده بود نشان داد که این گوشی از تراشه‌ی LTE به‌روزرسانی شده‌ی کوالکوم بهره خواهد برد، اما باکمی دقت و اندازه‌گیری می‌توان فهمید که در کنار پردازنده‌ی LTE سریع‌تر و کم‌مصرف‌تر، تعداد تراشه‌های استفاده‌شده در آیفون ۶S کمتر خواهند بود. این موضوع دو چیز را مشخص می‌کند اول اینکه تراشه‌ی تازه‌ای برای برقراری ارتباط NFC و پرداخت‌های سیستم اپل پی استفاده خواهد شد و دوم اینکه احتمالاً دوباره ارزان‌ترین آیفون با ظرفیت ۱۶ گیگابایتی عرضه می‌شود. پیش‌ازاین شایعه ، صحبت‌هایی از ساخت آیفون حداقل ۳۲ گیگابایتی برای نسل بعدی به میان آمده بود.

دلیل اینکه احتمال استفاده از ظرفیت ۱۶ گیگابایتی دوباره قوت گرفته دیده شدن تراشه‌ی مموری G7 توشیبا است که ظرفیت ۱۶ گیگابایتی داشته و مبتنی بر فناوری ۱۹ نانومتری ساخته می‌شود. پس احتمالاً دوباره آیفون‌ها را با ظرفیت‌های ۱۶، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی ببینیم.
 

storage-chip
باوجوداینکه بسیاری نسبت به حافظه‌ی ۱۶ گیگابایتی اعتراض کرده و این حجم را مناسب اپ‌های سنگین‌تر و فیلم‌برداری اچ‌دی نمی‌دانند، فیل شیلر مدیر ارشد بخش بازاریابی اپل تأکید می‌کند که هدف این شرکت تمرکز بیشتر بر روی حافظه‌های ابری و به راه انداختن اپل موزیک بود تا با این کار فشارها از روی دستگاه‌های با حجم کمتر این شرکت کمی کاسته شود. تغییرات دیگری نظیر کم کردن حجم به‌روزرسانی‌ها به‌خصوص برای iOS 9 ازجمله تلاش‌های اپل برای کاهش استرس بر روی حافظه‌های کمتر این نوع دستگاه‌هایش است.

در مورد تراشه‌ی تازه‌ی NFC هم می‌توان دید که بازهم توسط NXP ساخته‌شده اما این بار به‌جای مدل ۶۶VP2 از مدل ۶۵V10 استفاده خواهد شد. هنوز مشخص نیست که تراشه‌ی NFC جدیدتر چه برتری‌ای خواهد داشت اما احتمال می‌رود که نیاز به استفاده از پردازنده‌ی تأمین‌کننده‌ی عنصر دوم امنیت را از بین برده و هردو کار را توسط یک تراشه انجام دهد.

همچنین مشخص شد که ابعاد و ظاهر نسل بعدی آیفون مشابه با نسل فعلی خواهد بود که می‌تواند خبر خوبی برای افرادی که قاب آیفون ۶ خود را دوست داشته و علاقه‌مند هستند گوشی خود را ارتقا دهند.


(5)(0)