اپل امسال۹۰ میلیون آیفون ۶S خواهد ساخت


BN-IL064_0515ho_J_20150515060723


اپل در حال آماده شدن برای انجام مراحل اولیه‌ی تولید آیفون‌های بعدی خودش است. این کمپانی با تصور اینکه حتی ایجاد تغییرات نه‌چندان بزرگ بازهم انگیزه‌ی خرید محصول تازه را در خریداران ایجاد خواهد کرد، در نظر دارد تا تعداد سفارش ساخت آیفون‌های این نسل رکورد نسل قبلی را هم بشکند. اپل از تولیدکنندگانی که وظیفه‌ی ساخت آیفون‌ها را بر عهده‌دارند خواسته تا تعداد تولید حدود ۸۵ تا ۹۰ میلیونی را در نظر داشته باشند که البته این تعداد شامل هردو ابعاد آیفون ۴.۷ و ۵.۵ خواهد بود، تولیدکنندگان این میزان آیفون را می‌بایست تا ۳۱ دسامبر امسال آماده کنند.
 

۲A4F09A900000578-3152354-Meanwhile_a_schematic_obtained_by_Engadget_Japan_pictured_sugges-a-1_1436365716047
سال گذشته اپل توانست با ساخت ۷۰ تا ۸۰ میلیون دستگاه از آیفون ۶ و ۶ پلاس رکورد جدیدی را برای خود ثبت کند، ورود اپل به بازار گوشی ساز‌های با نمایشگر بزرگ کمی با تأخیر بود اما در نهایت آمار فروش بی‌نظیری را رقم زد. اپل در نیمه‌ی اول سال مالی گذشته که سپتامبر گذشته به پایان رسید، ۱۳۵.۶ دستگاه آیفون فروخت که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته حدود ۴۳ درصد افزایش داشت. اپل پیش از آیفون‌های بزرگ‌تر تنها به ساخت آیفون ۴ اینچی اکتفا کرده بود.

تغییراتی که در مدل بعدی آیفون‌ها ایجاد خواهد شد نسبت به تغییرات سال گذشته کمتر محسوس هستند، همین‌طور گفته میشه که در ادامه‌ی ثابت نگه‌داشتن ابعاد نمایشگرهای فعلی، احتمالاً رزولوشن هم‌تغییری نخواهد کرد که البته این موضوع فعلاً یک شایعه است. اما امکان اضافه شدن یک رنگ جدید و چهار رنگه شده خانواده آیفون قوی‌تر است. رنگ‌های فعلی آیفون طلایی، نقره‌ای و خاکستری فضایی هستند.
 

۲۸۹۹۹۵B400000578-3078936-image-m-2_1431469330010


Hon Hai مدیر Foxconn که مدت‌هاست اولین همکار اپل در مونتاژ محصولاتش است، در حال حاضر قصد دارد تا نیروی بیشتری را برای مرکز ژنگ‌ژو در شمال چین استخدام کند چراکه شروع تولید انبوه آیفون از ابتدای ماه میلادی بعدی شروع خواهد شد.

اپل در عرضه‌ی آیفون‌های خود همچنان از سیکل "تیک‌تاک" استفاده می‌کند، مفهومی که اینتل هم در ساخت و ارائه‌ی پردازنده‌های خود رعایت می‌کند. در یک سیکل تیک‌تاک، سال اول محصولی کاملاً دگرگون‌شده با ویژگی‌ها و تغییرات تازه معرفی میشود (درست مثل آیفون ۶ در سال قبل) و سال دوم محصولی مشابه با طراحی سال قبل ساخته می‌شود که تغییرات داخلی جزئی داشته و حتی ازلحاظ نرم‌افزاری هم دستخوش بهینه‌سازی‌های زیادی می‌شود. شرکت تایوانی Wistron یکی دیگر از شرکت‌هایی است که در ساخت آیفون با اپل همکاری کرده و پیش‌ازاین مسئولیت ساخت آیفون ۵C را به عهده داشت، اگر این شرکت امسال موفق به گرفتن تأییدیه‌ی اپل برای تولید آیفون شود، اولین بار خواهد بود که اپل همزمان از سه مونتاژ کننده برای آیفون استفاده می‌کند. سومین مونتاژ کننده شرکت Pegatron نام دارد.

گفته میشه که از ابتدای همین ماه میلادی یعنی ۹ روز پیش، ساخت قطعات کوچک‌تر آیفون شروع‌شده.


 

(23)(2)

2 نظر برای «اپل امسال۹۰ میلیون آیفون ۶S خواهد ساخت»

امکان ارسال نظر وجود ندارد