به دست گرفتن سهم نزدیک به۴۰ درصدی iOS 8.4 از کل iOS + نظرسنجی


apple_iphone_ios_8_4


ازآنجایی‌که معمولاً آماری که خود اپل از سهم استفاده نسخه‌های مختلفش در میان دستگاه‌های iOSی اعلام می‌کند طوری است که تنها درصد مالکیت نسخه‌های بزرگ‌تر دیده می‌شوند، لذا هنوز دیده  می‌شود که ۸۴ درصد از اپلی‌ها از iOS 8 استفاده می‌کنند. اما وب‌سایت‌های آماری دیگر مانند Mixpanel هم وجود دارند که آماری دقیق‌تر را ارائه کنند، بر طبق آمار منتشرشده در این وب‌سایت، iOS 8.4 در طول یک هفته از شروع انتشار تا به امروز توانسته سهم ۴۰ درصدی را در میان تمام دستگاه‌های پشتیبانی‌کننده از این پلتفرم کسب کند.
 

screen-shot-2015-07-08-at-10-09-57
چنین آماری در نوع خود رکورد محسوب میشود چرا که تابه‌حال هیچ به‌روزرسانی‌ای از طرف اپل تا به این میزان در زمانی کوتاه فراگیر نبوده. البته احتمالاً اگر تعداد زیادی از توسعه‌دهندگان و یا کاربرانی که موفق به دریافت iOS 9 بتا شده‌اند، سرگرم کار با این نسخه نبودند این میزان بیشتر از این هم می‌توانست باشد. عده‌ای حضور اپل موزیک را دلیل فراگیر شدن زیاد آن می‌دانند گرچه یکی از مهم‌ترین دلایل دیگر، کم شدن فضای موردنیاز برای دریافت به‌روزرسانی‌های جدید است.
 

screen-shot-2015-07-08-at-09-41-39
Mixpanel


بعد از کلی سروصدا در مورد فضای موردنیاز و مشکلاتی که برای دستگاه‌های با ظرفیت کمتر پیش می‌آمد، اپل تلاش خوبی در جهت کاهش حجم به‌روزرسانی‌هایش کرد و کمتر پیش می‌آید که کاربری برای دریافت به‌روزرسانی مجبور شود به هدف ایجاد فضا، با دلخوری به لیست برنامه‌های نصب‌شده روی دستگاهش دوباره سر بزند.
 

شما از کدام نسخه از iOS استفاده می کنید؟

  • iOS 8.4 ( تعداد نظرها 75, 74% )
  • iOS 8.3 ( تعداد نظرها 15, 15% )
  • iOS 7 ( تعداد نظرها 6, 6% )
  • iOS 8.2 تا iOS 8 ( تعداد نظرها 4, 4% )
  • iOS 6 ( تعداد نظرها 1, 1% )
  • قدیمی تر از iOS 6 ( تعداد نظرها 0, 0% )

تعداد شرکت کنندگان: 101 نفر

Loading ... Loading ...


 

(13)(1)

7 نظر برای «به دست گرفتن سهم نزدیک به۴۰ درصدی iOS 8.4 از کل iOS + نظرسنجی»

امکان ارسال نظر وجود ندارد