نبرد شش‌ها: کدام برای اجرای بازی‌های سنگین بهتر است؟


Battle-of-the-Sixes----lead-image-web


به‌تازگی گزارشی از بررسی عملکرد چندین گوشی پرچم‌دار منتشرشده که توجه بسیاری را به خود جلب کرده. این بررسی که توسط GameBench انجام‌شده، به گفته‌ی خود افراد آزمایش‌کننده موقعیت خوبی بود تا بررسی شود که از میان دو محصول آخر کمپانی اپل و سامسونگ یعنی آیفون ۶ و گلکسی S6 کدام گزینه‌ی بهتری برای افراد علاقه‌مند به اجرای بازی‌های سنگین گرافیکی خواهد بود.

این تیم توانسته آزمایش علمی و منطقی‌ای را اجرا کند و با فراهم ساختن نسخه‌‌ی GameBench سازگار با iOS و اندروید، عملکرد این دو به همراه دو گوشی دیگر را موردبررسی قرار داده. در این تست از بازی‌های سنگین در دسترس برای هردو پلتفرم استفاده‌شده و نام‌های مانند GTA:San Andreas، Marvel: Contest of Champions و Monument Valley به چشم می‌خورند. علاوه بر آیفون و گلکسی دوگوشی دیگر که یکی HTC M9 و دیگری Nexus 6 است هم در این تست حضور داشتند تا مقایسه‌ی بهتری از آب دربیاید.

درمجموع این تست نشان داده که محصول سال گذشته‌ی اپل درمجموع عملکرد بهتری را در اجرای بازی‌های سنگین ارائه می‌کند.(حدود ۱۰درصد عملکرد بهتر)

همان‌طور که در نمودارهای زیر نمایش داده‌شده، آیفون ۶ متوسط و کم‌ترین میزان نرخ فریم بهتری را ارائه کرده، به دنبال او گلکسی S6 از M9 کاملاً برتر بوده. موتورولا Nexus 6 هم ازلحاظ متوسط نرخ فریم تصاویر نزدیک به M9 است اما در کل عملکرد ضعیف‌تری  داشته.
 

Summary
آزمایش پایدار ماندن نرخ فریم هم‌روی این ۴ گوشی انجام‌شده تا مشخص شود کدام نرخ فریم را در یک حد مشخصی بهتر ثابت نگه می‌دارند. تقریباً هر ۴ تا اختلاف مشابهی داشته و به همان ترتیب تست قبلی رده‌بندی‌شده‌اند، گلکسی S6 بازهم به آیفون نرسید اما نزدیک‌ترین به آن بود و بعدازآن بازهم M9 و در آخر Nexus 6 قرار دارد.

این نکته را هم باید بدانیم که این تست از دید دنیای واقعی و عملکرد گوشی در دستان کاربر است (که البته مهم‌ترین چیز هم همین است) و موضوع تفاوت رزولوشن نمایشگرهای این ۴ گوشی در محاسبات در نظر گرفته نشده، رزولوشن بالاتر به طبع منابع بیشتری از پردازنده‌ی گوشی استفاده خواهد کرد و موجب افت نرخ فریم می‌شود. همچنین ممکن است موضوع بهینه بودن یک بازی برای یک پردازنده‌ی گرافیکی خاص هم مطرح باشد که بازهم در این تست در نظر گرفته نشده است.

نظر شما چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم برای دیدن ویدئوهای بیشتر مقایسه‌ی عملکرد آیفون ۶ و گلکسی S6 حتماً به تلویزیون نوچه سر بزنید.


 

(20)(0)

6 نظر برای «نبرد شش‌ها: کدام برای اجرای بازی‌های سنگین بهتر است؟»

 1. Ilia | تعداد نظرها: 6

  - ویرایش

  iphon ia HIP HIP HHHOOOOORRRAAAA
  گلکسیاoooooooooooooooooo
  Apple behtarine ino bedonid chon ham sistem amelesh ba bagie farg dare bara hamin ham khase.nasalamati stiw jobz jozwe nokhbe haye gahane in hala mikhan in korei chikar kone .android mozakhrafe ino gabol konid.HIP HIP HHHOOOOOOORRRRAAAA

  (9)(4)
 2. مهرگان | تعداد نظرها: 280

  - ویرایش

  ضعیفترین دستگاه براى بازى همین گلکسى هست با وجود گلیچ ها در جى تى اى و همچنین لگ هاى بى موقع، به نظر من ال جى جى فور بهترین براى گیمینگ در پلتفرم اندروید هست!

  (15)(13)

امکان ارسال نظر وجود ندارد