دکمه فیزیکیِ هومِ آیفون تا سال ۲۰۱۷ حذف نخواهد شد


IMG_2644


روز گذشته خبری مبنی برساخته شدن تراشه‌ای جدید توسط اپل منتشرشد که درنهایت منجر به حذف دکمه فیزیکی هوم آیفون خواهد شد و در عوض دکمه‌ی هوم در کنار اسکنر اثرانگشت جزئی از خود نمایشگر می‌شود. طبق گزارش تازه‌ای که در ادامه‌ی این صحبت‌ها منتشرشده گویا اپل ایجاد یک تغییر بزرگ در آیفون را در برنامه‌های خودش قرار داده اما این اتفاق تا سال ۲۰۱۷ رخ نخواهد داد.
 

iPhone-without-Home-button
هنوز زمان دقیقی برای چنین دگرگونی تازه‌ی آیفون مشخص نشده اما این موضوع حتمی است و اپل به سمت حذف دکمه‌ی هوم خواهد رفت. البته مهم‌تر از دکمه‌ی هوم، تاچ آی‌دی است که به فاکتور امنیتی مهمی برای آیفون تبدیل‌شده و این شرکت هنوز به دنبال راهی برای انتقال آن به نمایشگر است. دکمه‌ی هوم نقش اساسی‌ای در ارتباط بین کاربر و گوشی خود ایفا می‌کند و حذف آن نیاز به تعبیه‌ی ویژگی نرم‌افزاری تازه‌ای دارد تا کاربر از نبود فیزیکی این دکمه دچار رنج و مشکل نشود.

پیش‌ازاین با فناوری Force Touch آشنا شده بودیم و اینکه این ویژگی چندلایه با تشخیص شدت فشار وارده به نمایشگر به‌راحتی نیاز کاربران اپل واچ از نبود چندین دکمه‌ی اضافی را برطرف کرده. احتمالاً این ویژگی در آیفون ۶S هم دیده شود ولی مشخص نیست که آیا به‌تنهایی می‌تواند جای دکمه هوم را بگیرد و یا اینکه باید به فکر یک جایگزین بهتر بود.


 

(14)(1)

1 نظر برای «دکمه فیزیکیِ هومِ آیفون تا سال ۲۰۱۷ حذف نخواهد شد»

  1. مهرگان | تعداد نظرها: 280

    - ویرایش

    دکمه سحت افزارى خیلی فرق داره! من به شخصه فقط از دکمه فیزیکى براى اسکنر اثر انگشت استفاده میکنم اما اسیستیو تاچ رو به جاى دکمه فیزیکى استفاده میکنم! اولش که قرار شد مربع رو از روى دکمه هوم بردارن گفتم شایعس و اتفاق افتاد!بسیار ناراحت شدم چون اوبوهت خاصى داشت اما اپل انقدر خوب این تغییرو کرد که من الان رو بیشتر دوست دارم!دکمه هوم اساسى تره با کاربران اپل یکى شده کاربردش به خصوص تو ایفون بسیار زیاده!به طورى که دکمه ها کنده میشدن تا قبل از آیفون فایو اس و اپل براى جلوگیرى از این مورد در آیفون شش دو بست قرار داد تا محکم تر بشه!امیدوارم یا اپل این تغییرو ایجاد نکنه یا اگرم میکنه ما رو قانع کنه

    (6)(2)

امکان ارسال نظر وجود ندارد