احتمال عرضه آیپاد تاچ ۶۴ بیتی تا سه روز دیگر


ipod-touch-5th-gen-lined-up-ogrady


حتماً به یاد دارید که دو هفته پیش شایعه‌ای از اینکه احتمالاً اپل تصمیم گرفته تا دوباره آیپاد تاچ رو باعرضه‌ی مدل تازه‌ای زنده کنه منتشرشده بود. حالا گزارش تازه‌ای ابراز میکنه که اپل بر علاوه ساخت آیپاد تاچ، آیپاد نانو و آیپاد شافل را هم با مدل‌های تازه‌ای نوسازی خواهد کرد. این گزارش تازه توسط وب‌سایت فرانسوی iGen منتشرشده که پیش‌ازاین هم سابقه‌ی خوبی در پیش‌بینی‌های دقیق اپلی داشته. 

طبق این گزارش احتمال ساخت آیپاد تاچ جدید بانام N102 مطرح شده که قرار است به‌روزرسانی سخت‌افزاری قابل‌توجهی نسبت به نسل قبلی خود دریافت کند و از پردازنده‌ی مبتنی بر ساختار ۶۴ بیتی و از سری A اپل در آن استفاده شود. در همین زمان آیپاد نانو هم بانام  N31A و آیپاد شافل بانام N12D در رنگ‌های متنوع‌تر درست مثل تصاویری که در آیتونز ۱۲.۲ وجود داشت ساخته شوند. رنگ‌های که آیپاد با آن تزیین خواهد شد عبارت‌اند از: نقره‌ای، خاکستری فضایی، قرمز، صورتی روشن، آبی تیره و طلایی روشن هستند.

هنوز صحبتی در مورد ابعاد نمایشگر این محصولات به‌خصوص نمایشگر آیپاد تاچ نشده اما قطعاً برای جلب‌توجه بیشتر خریداران از نمایشگرهای تازه و بزرگ‌تری استفاده خواهد شد، از طرفی هم احتمالاً اپل به دلیل ارزان‌تر بودن آیپاد و تبدیل نکردن آن به رقیبی برای آیفون، تدابیری را هم برای عدم پیش آمدن این اتفاق در نظر خواهد گرفت. ظرفیت آیپاد هم موضوعی است که در نوع خود جالب بوده و معیار تعیین‌کننده‌ای برای آیفون‌های بعدی خواهد بود بخصوص اینکه شایعاتی از عرضه‌ی ارزان‌ترین نسخه آیفون با ۳۲ گیگابایت فضا مطرح‌شده.
 


 

باوجوداینکه این خبر هنوز به صورت رسمی تأیید نشده اما با نگاهی دقیق‌تر به تصویر آیپادهای جدید می‌توان دید که تاریخ تقویم آیپاد تاچ روز سه‌شنبه چهاردهم را نشان می‌دهد که احتمالاً منظور سه‌شنبه همین هفته است. در این چند سال اخیر نوسان قیمت آیپاد به‌شدت زیاد بود و بعد از کنار گذاشته شدن آیپاد کلاسیک همه تصور کردند که احتمالاً اپل به‌کلی این گجت محبوب پخش موسیقی را کنار گذاشته است ولی با این گزارش جدیدی که امروز منتشرشده در کمتر از یک هفته خواهیم فهمید که اپل چه در سرخود داشته.


 

(5)(1)
به اشتراک گذاری نوشته: