آموزش نصب نسخه‌ بتای عمومی OS X 10.11 El Capitan


OS-X-El-Capitan-vs-OS-X-Yosemite-OS-X-10.111-720x368


اپل چند روز پیش در کنار عرضه‌‌ی نسخه‌ی اول بتای عمومی iOS 9، برای OS X 10.11 El Capitan را برای سیستم‌های مک عرضه کرد. به‌مانند روش دریافت iOS 9 برای این نسخه‌ بتا می‌بایست در بخش طرح بتا‌ی وب‌سایت اپل عضو شده باشید. در زیر روش انجام این کار ساده و نصب OS X جدید را آموزش خواهیم داد.

گام اول: اگر پیش‌ازاین در بخش بتای وب‌سایت اپل ثبت‌نام کرده‌اید پس حتماً ایمیل اپل مبنی بر عرضه‌ی نسخه‌ بتای عمومی و لینک Go To Apple Beta Software Program را دیده‌اید و شمارا به محل دریافت آن هدایت می‌کند اگر هم ندیده‌اید به این پست سری بزنید تا بیشتر با نحوه ثبت‌نام آشنا شوید.
 

Public-Beta-Email


گام دوم: حالا که ثبت‌نام کرده‌اید می‌توانید دوباره به همین صفحه رفته و با اپل آیدی خود Sign in کنید.
 

Apple-Beta-Sign-In


گام سوم: بعد از Sign in در صفحه‌ی بعد دو تب در قسمت بالای صفحه وجود دارد که یکی OS X و دیگری iOS است، OS X را انتخاب کنید. به پایین صفحه بیایید، از شما خواسته می‌شود که از اطلاعات خود بکاپ بگیرید
 

OS-X-Beta


برای گرفتن بکاپ می‌توانید از Time Machine یا هر روشی که خودتان علاقه‌مند هستید استفاده و از اطلاعات مهم پشتیبانی بگیرید.
 

Time-Machine


گام چهارم: OS X El Capitan را دانلود کنید، به یاد داشته باشید که برای نصب این به‌روزرسانی نیاز به ۸ گیگابایت فضای خالی دارید. در زیر دکمه‌ی دانلود کد حق مالکیت یا Redemtion Code شما نوشته‌شده، آن را نگه‌دارید تا در مرحله بعدی استفاده کنید.
 

Download-El-Capitan


گام پنجم: اگر کد شما به‌صورت خودکار وارد نشد طبق روش گام بالا در این قسمت کپی کنید، بلافاصله بعد از واردکردن کد دانلود OS X شروع خواهد شد.
 

Redemption-Code-Apple-Beta

 

برای اطلاع از روند پیشرفت دانلود می‌توانید در داخل اپ استور به Launchpad سر بزنید.
 

Installation-Progress-OS-X-10.11


گام ششم: درست پس‌ازاینکه دانلود OS X El Capitan تمام شد، برنامه‌ی نصب شروع به کار می‌کند. برای ادامه دکمه Continue را بزنید.
 

OS-X-El-Capitan-Install


درایوی که می‌خواهید این به‌روزرسانی روی آن نصب شود را انتخاب و منتظر شوید تا کار نصب تمام شود. زمان نصب وابسته به‌سرعت اتصال اینترنت و قدرت مک شما از ۴۵ دقیقه به بالا طول خواهد کشید.

بعد از نصب دستگاه خود را ریستارت کنید، به یاد داشته باشید که این نسخه هنوز در حالت بتا بوده و ممکن است مشکلات کوچکی داشته باشد. از ویژگی‌های این نسخه سریع‌تر شدن عملکرد دستگاه و همچنین ویژگی تقسیم شدن برنامه‌های به دو پنجره مساوی است.
 

The Split Screen-OSX-10.11


 

(1)(0)