آیفون بعدی احتمالاً دوربین اصلی ۱۲ و دوربین جلویی ۵ مگاپیکسلی باقابلیت فیلم‌برداری ۴K دارد


iphone-6-camera-will-lipman


در ادامه‌ی آخرین اخبار پیرامون آیفون بعدی شنیدیم که خبری از ایجاد تغییرات ظاهری در این گوشی نخواهد بود ولی جزییات سخت‌افزاری این گوشی ازجمله دوربین آن بهینه‌سازی خواهند شد.

دو آیفون بعدی که شاید ۶S و ۶S Plus نام‌گذاری شوند احتمالاً به دوربین های تازه ای مجهز می‌شوند، دوربین جلویی آیفون ۵ مگاپیکسلی و دوربین اصلی به سنسور ۱۲ مگاپیکسلی مجهز خواهد شد  که هردو میدان دید وسیع‌تری را پوشش خواهند شد. دوربین پشتی یا اصلی این گوشی قادر است تا به‌جای تنها فیلم‌برداری به‌صورت اچ‌دی یا ۱۰۸۰P، در حالت ۴K هم فیلم‌برداری کرده و توانایی ثبت با سرعت ۲۴۰ فریم بر ثانیه را هم داشته باشد. البته قابلیت فیلم‌برداری به‌صورت ۴K به دلیل حجم بالا ممکن است مشکلاتی را برای فضای موجود و استفاده روزمره ایجاد کند که شایعه‌ی استفاده از حداقل حافظه‌ی ۳۲ گیگابایتی برای نسل بعدی آیفون را بیشتر از قبل قابل‌قبول می‌کند. بااین‌وجود هنوز بسیاری از تلویزیون‌های ما قابلیت پخش ویدئوهای ضبط‌شده با این کیفیت را ندارند، فعلاً این دسته از تلویزیون‌ها قیمت بالایی داشته و تماشای ویدئوهای اولترا اچ‌دی هنوز کار ساده‌ای نیست.
 

phpbvcx45
تمامی این اطلاعات یا بهتر بگوییم شایعات، توسط یکی از کارمندان چینی شرکت Foxconn که شرکتش در ساخت آیفون با اپل همکاری می‌کند منتشرشده. در این گزارش که از طریق کاربری به نام Kjuma در وب‌سایت چینی Sina Weibo به بیرون درز کرده و هنوز میزان معتبر بودن آن تأیید نشده علاوه بر مطرح‌شدن این ویژگی‌های دوربین برای دو مدل گوشی N66 (که احتمالاً همان ۶S) و N71 (که احتمالاً همان ۶S Plus خواهد بود)، چند شایعه‌ی دیگر ازجمله استفاده از دو گیگابایت رم برای پردازش این دو تأیید شده است.
 

Weibo-iPhone-6s-Documents-800x483
همچنین بازهم تاریخ ۲۵ سپتامبر را تاریخ عرضه‌ی این گوشی در چین یادکرده. علاوه بر این‌ها یکی از شایعات جالب عنوان‌شده در این گزارش تازه، نام احتمالی آیفون بعدی است که به‌جای iPhone 6S نام New iPhone را به همراه خواهد داشت و اینکه ممکن است به‌جای رنگ طلایی قرمز رنگی شبیه به طلایی صورتی داشته باشد. 


 

(7)(0)