انفجار یک دستگاه آیفون ۶ پلاس ۶۴ گیگابایتی در هنگ‌کنگ


۱۰۹۱۲۰۸_a0978e46686cfebb37e88604c2c566bb-692x360


حتماً باخبر هستید که فروش آیفون در بازار چین بسیار چشم‌گیر بوده و چینی‌ها باوجود موانعی که در واردات این گوشی پرفروش به کشورشان وجود دارد اما همچنان اکثراً این گوشی را به سایر محصولات ترجیح می‌دهند. به گزارش امروز Apple Daily یک دستگاه آیفون ۶ پلاس ۶۴ گیگابایتی که صاحب آن‌یک خانم هنگ‌کنگی است به هنگام شارژ شدن دچار انفجار شده که این انفجار علاوه بر جداسازی نمایشگر از قاب پشتی گوشی، منجر به ذوب شدن قسمت قاب پشتی گوشی شده است.

صاحب گوش ادعا می‌کند که ساعت ۱ بامداد گوشی را به شارژ متصل کرده و آن را بر روی میزی در کنار تخت خوابش قرار داده بوده و حدود ۷ ساعت بعد با صدای بلند انفجاری از خواب بیدار و با آیفون در حال سوختن خودش مواجه شده. این انفجار به کسی آسیب نرسانده اما صاحب آن قصد دارد از بابت این اتفاق از اپل غرامت دریافت کند. همچنین او ادعا می‌کند که از تمامی لوازم اصلی و تایید شده‌ی اپل استفاده می‌کرده و فقط از کابل شارژ آیپد برای این کار کمک گرفته که البته تفاوتی نخواهد داشت.

Lo Kok-kung یکی از افراد دپارتمان مهندسی مکانیک دانشگاه پلی‌تکنیک هنگ‌کنگ دراین‌باره گفته که این انفجار ممکن است براثر شارژ کردن بیش‌ازحد یا رخ دادن اتصال کوتاه دریکی از مدارها به وجود آمده باشد.

ویژگی قطع کننده‌گی اتوماتیک برق که در تمام دستگاه‌های هوشمند وجود دارد، احتمالاً در این گوشی درست‌ کارنکرده و درنهایت منجر به شارژ شدن بیش‌ازحد و سپس داغی و انفجار گوشی شده است.

احتمالاً به‌زودی خود اپل برای انجام بررسی‌های لازم خود بر روی علت این اتفاق دست‌به‌کار شود. پیش‌ازاین هم خبرهایی از بروز اتفاقاتی برای آیفون و حتی آیپد منتشرشده بود.


 

(24)(1)

5 نظر برای «انفجار یک دستگاه آیفون ۶ پلاس ۶۴ گیگابایتی در هنگ‌کنگ»

 1. احمد | تعداد نظرها: 1

  - ویرایش

  پاسخ

  رفیق خودم ایپد ٢ داشت کرمش گرفت ببینه ایپد از کجا باز میشه هی انگولکش کرد تاچش جدا شد و چون چسبی هست دیگه نچسبید
  خلاصه دل و روده ی ایپد رو دراورد
  رفت پیش همون مغازه ای که ازش ایپدو خریده بود تو تهران
  فروشنده یه مبلغی به عنوان پول پست تا دبی گرفت ازش که ایپد رو تحویل اپل استور دبی بده
  بعد چند روز یه ایپد نو اپل بهش داد
  اپل تمام دستگاه هایی که میفروشه وارانتی داره!

  (3)(0)
 2. مهرگان | تعداد نظرها: 280

  - ویرایش

  پاسخ

  این مشکل از به اشتباه خانوم نشأت میگیره'! کاش خبرشو میزاشتید که خانوم چطورى ضایع شد! خدمتتون عرض کنم برنامه نویسى چند گانه داره و از نظر علم کامپیوتر به چیزى میکیم کامپیوتر که هیچوقت مطا نمیکنه

  (2)(0)

ارسال نظر

*