اپل واقعاً قصد داشت امسال آیفون ۶C را بسازد


ek_5


با هرچه نزدیک‌تر شدن به ماه سپتامبر و پیدا شدن سروکله دو آیفون ۴.۷ و ۵.۵ اینچی دیگر به نظر می‌رسد که اپل دیگه قصد بازگشت به ساخت آیفون ۴ اینچی را نداشته باشد، اما در این چند ماه گذشته شایعاتی را از امکان عرضه شدن ۳ آیفون و عرضه‌ی آیفون ۶C شنیدیم که این گوشی نسخه ارزان‌تر و پلاستیکی آیفون ۶S خواهد بود تا به‌مانند بار قبل که آیفون ۵C برای طیفی از علاقه‌مندان اپل ساخته‌شده بود این بار هم همین اتفاق رخ دهد.
 

iphone-6-iphone-6c-02
به گفته‌ی تیموتی آرکوری تحلیل‌گر شرکت Cowen and Company اپل واقعاً قصد داشت یک آیفون ۶C دیگری را بسازد که ازلحاظ سخت‌افزاری و حتی جنس بدنه مشابه آیفون ۶S آلومینیومی بوده و فقط نمایشگر ۴ اینچی تنها تفاوت این دو باشد تا کاربران بیشتری امکان استفاده از محصولات اپل را داشته باشند.

آرکوری ابراز کرده که موفق شده اسناد مرتبط با ساخته‌شدن آیفون ۴ اینچیِ جدید را از طریق کارخانه‌های زنجیره تولید آیفون مطالعه کند اما گویا برنامه ساخت این آیفون لغو شده است.

او می‌گوید:

من فکر می‌کنم که یکی از دلایل کنار گذاشته شدن آیفون ۶C فروش خوب آیفون ۶ است، احتمالاً اپل پیش خود گفته چرا مانند آدم‌خوارها عمل کنیم؟ اگر دست به ساخت آیفون ۶C بزنیم مانند کشتن یک آیفونی (همان آیفون 6 ( است که حالا قیمتش هم مناسب‌تر شده.

iphone-6c-rumours_thumb800
اپل در حال حاضر آیفون ۴ اینچی ۵S را ساخته و به فروش می‌رساند که احتمالاً این مدل آیفون به هنگام عرضه آیفون ۶S به‌عنوان ارزان‌ترین گوشی هوشمند اپل عرضه شود و در کنار آن دو آیفون فعلی یعنی ۶ و ۶ Plus با کاهش قیمت حدود ۱۰۰ دلاری به فروش برسند.

بااین‌حال احتمال عرضه آیفون ۴ اینچی تا سال بعد و حتی تا توقف تولید آیفون ۵S وجود نخواهد داشت چراکه هم کاربرها و هم اپل به گوشی‌های با نمایشگر بزرگ‌تر بیشتر علاقه‌مند شده‌اند.


 

(6)(0)
به اشتراک گذاری نوشته: