برای جذاب شدن مکالمات، نقش کارآگاه را بازی کنید!وقتی در حال مکالمه با کسی هستید، هر چه بیشتر نسبت به فرد مقابل و حرف‌هایی که برای گفتن دارد علاقه نشان دهید بهتر است. با این وجود گاهی اوقات علاقه‌مند به نظر رسیدن کار چندان ساده‌ای نیست و به همین دلیل پیشنهاد می‌شود برای موفقیت در مکالمات نقش یک «کارآگاه» را بازی کنید!

بسیاری از ما مکالمه را مانند پاس دادن توپ در نظر می‌گیریم که در آن افراد به نوبت درباره‌ی مسائلی صحبت می‌کنند که هیچ اهمیت و جذابیتی برای فرد مقابل ندارد. این کار تنها وقت تلف کردن است و تلاش برای پیدا کردن موضوعی که وقتی نوبتتان شد، درباره‌اش صحبت کنید باعث می‌شود از مکالمات خود با دیگران هیچ لذتی نبرید.  به جای این کار بهتر است تلاش کنید تا حد ممکن درباره‌ی طرف مقابل اطلاعات کسب کنید.

اما چطور باید به هنر «علاقه‌مند بودن» مسلط شویم و این کار را صادقانه انجام دهیم؟ قدم اول این است که مکالمه‌تان را مانند یک مسابقه‌ی تنیس فرض نکنید: طرف مقابل یک امتیاز گرفت و حالا نوبت منه که امتیاز بگیرم! به جای این کار، مکالمه را مانند یک بازی پلیسی فرض کنید که هدف شما از انجام آن این است که تا جایی که ممکن است درباره‌ی طرف مقابل اطلاعات به دست آورید؛ اگر با این فرضیه وارد مکالمه شوید، اطلاعاتی بسیار هیجان‌انگیز از آن به دست خواهید آورد.

البته شاید بهتر باشد که از فرو رفتن در نقش شرلوک هولمز و متهم کردن افراد به قتل به دلیل خاکی بودن لباسشان بپرهیزید اما این نکته را به یاد داشته باشید که یک کارآگاه خوب بدون این که مکالمه را به سوی موضوع خاصی بکشد در کمترین زمان اطلاعات کافی را در مورد طرف مقابل به دست می‌آورد. ممکن است فردی که مخاطب شماست اتفاقات هیجان‌انگیزی را در زندگی خود تجربه کرده باشد که پی بردن به آن‌ها و صحبت کردن درباره‌شان بتواند شما را از یک مکالمه‌ی خسته‌کننده نجات دهد.


 

(5)(1)

ارسال نظر

*