همراه با افق‌های نو از کنار پلوتون پرواز کنید


Pluto-Cresent1


افق‌های نو مدتی پیش به نزدیک‌ترین فاصله‌ی ممکن با سیاره‌ی دوردست پلوتون رسید و اطلاعات فراوان و تصاویر زیبایی را از این سیاره به زمین مخابره کرد. حالا یک مهندس نرم‌افزار به نام Björn Jónsson با استفاده از تصاویر منتشر شده توسط ناسا انیمیشن زیبایی را از زاویه‌ی دید این کاوشگر ساخته که تنها در ۱۶ ثانیه به پلوتون می‌رسد، از کنار آن عبور می‌کند و سپس با نگاهی به عقب، تصویری را نیز از اتمسفر نورانی آن ثبت می‌کند.

با وجود این که افق‌های نو هنوز تنها بخش اندکی از اطلاعات ثبت شده در طول سفر خود را به زمین مخابره کرده اما همین مقدار نیز توانسته انقلاب عظیمی در درک ما از سیاره‌ی کوتوله‌ی پلوتون به ایجاد کند. حال ما می‌دانیم که احتمال بارش برف نیتروژن و وجود فعالیت‌های زنده‌ی زمین‌شناختی در سطح این سیاره بسیار بالا است، چیزی که تا پیش از این برخورد نزدیک به هیچ وجه ممکن به نظر نمی‌رسید. این برخورد نزدیک همچنین به حل معمای سایز دقیق پلوتون نیز کمک کرده و بالاخره پس از سال‌ها بحث و جدال، جایگاه این کوتوله را به عنوان بزرگ‌ترین سیاره در کمربند کویپر تثبیت کرد.

در حال حاضر افق‌های نو در حال کاوش در اعماق فضاست و در صورتی که بتواند سرمایه‌ی مورد نیاز برای ادامه‌ی اکتشافات خود به دست آورد، شاید حتی بتواند از کنار یکی دیگر از اجرام شناور در محدوده‌ی نزدیک به مدار پلوتون نیز عبور کند.

دانلود ویدئو


 

(3)(0)