آغاز تولید پنل‌های مجهز به Force Touch برای آیفون بعدی


force-touch-iphone-6-800x292


شایعات بسیاری از اینکه احتمالاً دو آیفون بعدی بانام‌های منتسب به ۶S و ۶S Plus به فناوری فورس تاچ که برای اولین بار در اپل واچ و در ادامه در مک‌های جدید استفاده شد مجهز شوند در این چند ماه منتشرشده است. طبق گزارش جدیدی که توسط وب‌سایت تایوانی DigiTimes اعلام شده گفته می‌شود که قطعه سازان اپل تولید انبوه پنل‌های آیفون بعدی را با قرار دادن فناوری Force Touch در آن‌ها آغاز کرده‌اند. این تولید در حقیقت از ابتدای ماه ژوئن (درست دو ماه پیش) در تعداد محدود آغازشده اما از ماه جولای سرعت و تعداد قطعات تولیدشده شدت بیشتری پیداکرده است.

در این میان گفته می‌شود شرکت TPK که یکی تولیدکنندگان ماژول‌های فورس تاچ است، تولید انبوه این ماژول را از جولای بیشتر کرده ولی مشخص نیست که هدف نهایی این ماژول‌ها آیفون‌های بعدی باشند یا خیر (که احتمالاً هم هستند). TPK ابراز کرده که افزایش درآمد ۵۰ درصدی را در سه‌ماهه‌ سوم از قبال ساخت این ماژول‌ها برای خود پیش‌بینی کرده است.
 

در ادامه DigiTimes اضافه کرده که در سه‌ماهه سوم سال جاری تعداد ۳۶ تا ۴۰ میلیون دستگاه آیفون به دست کاربرها خواهد رسید که البته این رقم تا سه‌ماهه چهارم سال به ۵۰ میلیون دستگاه هم ارتقا پیدا می‌کند، این خبر احتمال ساخته‌شدن ۲۳۰ میلیون آیفون تا انتهای امسال را برای اپل چندان دور از ذهن نمی‌بیند که در نوع خود رقم باورنکردنی‌ای خواهد بود. پیش‌ازاین شنیده بودیم که اپل امسال قصد دارد ۹۰ میلیون آیفون تولید و عرضه کند.

سایر شایعات در مورد آیفون بعدی همچنان تأیید نشده هستند و هنوز احتمال استفاده از بدنه‌ی مقاوم‌تر آلومینیومی (مشابه با اپل واچ سری ۷۰۰۰) در این گوشی وجود دارد.


 

(7)(1)