میزان فروش آیفون ۶S ممکن است رشد صفر درصدی یا حتی منفی داشته باشد!


heres-how-apple-iphone-6s-is-likely-to-use-force-touch-featurev


فروش دو آیفون ۶ و ۶ پلاس از ابتدای عرضه در سپتامبر سال گذشته تا به امروز یکی از برگ برنده‌های اپل بوده، این دو توانستند گزارش سه‌ماهه فروش این غول کوپرتینویی را هر دفعه پربارتر کنند اما انگار امسال امکان رخ دادن دوباره چنین موفقیتی خیلی کم است. تحلیل‌گران موسسه تایوانی KGI Securties (که احتمالاً منظور همان Ming Chi Kuo است) پیش‌بینی می‌کنند که میزان فروش آیفون‌ 6S اپل در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۵  نسبت به رکورد فروش آیفون‌های نسل قبلی در سال گذشته، یا رشد نخواهد داشت و یا اینکه شاهد رشد منفی خواهد بود.

تحلیل‌گران KGI Securties دو دلیل اصلی این موضوع را عامل کاهش روند رشد فروش آیفون‌ها در چین می‌دانند و برای دلیل دوم ابراز می‌کنند که برخی از کاربرها از اینکه برتری آیفون ۶S نسبت به نسل قبلی چندان چشم‌گیر نخواهد بود و فقط به افزوده شدن فناوری فورس تاچ ختم شود ناراضی بوده و برای همین دلیلی برای خرید آیفون جدید نمی‌بینند.

این افراد در ادامه‌ی پیش‌بینی خود ابراز کرده‌اند که به علت وجود دو فاکتور مهم گفته‌شده در بالا، میزان فروش دو آیفون جدید در سه‌ماهه چهارم امسال نهایتاً چیزی در حدود ۶۵ تا ۷۵ میلیون دستگاه خواهد بود. پیش‌ازاین مطرح‌شده بود که اپل قصد دارد تا پایان سال چیزی در حدود ۹۰ میلیون و حتی کلاً تعداد ۲۳۰ میلیون دستگاه آیفون را به فروش برساند.
 

d402iphone-6-tim-cook-introduction-610x350


Ming Chi Kuo که ناظر کاهش فروش گوشی‌های هوشمند در چین بوده، این موضوع را روی فروش آیفون هم مؤثر می‌داند، او همچنین ابراز کرده که واکنش کاربران و خریداران اپل واچ و مک بوک‌هایی که به فورس تاچ مجهز بوده‌اند چندان ذوق‌زده کنند نبوده و برای همین بعید به نظر می‌رسد که این فناوری بتواند تنها برگ برنده‌ی آیفون ۶S باشد.

شایعه‌های بی‌شمارِ استفاده از فورس تاچ، حتمی بودن حضور آن را در آیفون ۶S تأیید کرده‌اند اما این فناوری در آیفون کاملاً متفاوت از اپل واچ و مک‌بوک خواهد بود. فورس تاچ روی آیفون برخلاف نشان دادن میانبرهای بیشتر بر روی نمایشگر اپل واچ، به‌عنوان یک میانبری برای انجام وظایفی که دسترسی به آن‌ها زمان بیشتری می‌برد کاربرد خواهد داشت. گزارش دیگری هم از درخواست اپل از تولیدکنندگان قطعاتش برای کاهش دادن یک‌درصدی میزان تولید آیفون ۶S خبر می‌دهد. بااین‌حال بازهم تمام این اخبار در حد شایعه و پیش بینی هستند و می‌بایست تا معرفی و عرضه‌ی آیفون ۶S و حتی چند ماه بعد از عرضه‌ی آن تحمل کرد.


 

(7)(3)

ارسال نظر

*