تماشا کنید: ویدئوی مقایسه پنل مونتاژ شده نمایشگر آیفون ۶ با آیفون ۶S


iPhone 6s screen leaked exclusive on video! Reviewed and Unboxing _ MacManiack.com.mp4_20150811_141917.410


از ابتدای ماه میلادی جاری یعنی در همین دو هفته‌ی اخیر تصاویرِ با جزییات بالاتری از قطعات منتسب به آیفون ۶S شروع به انتشار کرده‌اند، از تصاویر منتسب به کالبد این گوشی گرفته تا قطعات داخلی، باتری، قاب جلویی و نمایشگر آن‌که تعدادی از این تصاویر غیررسمی خیال ما را راحت و حتی برخی باعث ایجاد شک و تردید بیشتر در مورد دو آیفون بعدی شده‌اند.

MacManiak یکی از فروشندگان اروپایی لوازم و قطعات آیفون، آیپد و مک‌های اپل ادعا می‌کند که توانسته به یکی از پنل‌های مونتاژ شده‌ی نمایشگر آیفون ۶S دسترسی پیداکرده و ویدئویی از مقایسه‌ی آن با پنل آیفون ۶ تهیه و منتشر کند.

در این مقایسه‌ی شانه‌به‌شانه مشخص‌شده که نمایشگرهای این دوگوشی درمجموع بسیار شبیه به هم هستند، شباهت این دو ازلحاظ ابعاد، محل قرارگیری بخش‌هایی چون دوربین جلویی فیس تایم و حسگر سنجش نزدیکی کاملاً مشخص است اما یکی دو تفاوت کاملاً واضح در قسمت بالایی و پایینی این پنل میان این دو وجود دارد.
 

دانلود ویدئو
 

پنل منتسب به نمایشگر جلویی آیفون ۶S در سمت بالا و قسمت چپ مجهز به یک کانکتور یا اتصالی است که می‌توان چندین شایعه ازجمله وجود فناوری حساس بودن به فشار وارده توسط انگشتان کاربر (فورس تاچ) را تقویت کند. همچنین این پنل به کابل فلکس دوباره طراحی‌شده‌ای مجهز است. در قسمت پایین و تاچ آیدی برخلاف آیفون ۶ که کابل آن خم‌شده بود این بار این دکمه مستقیماً به ال سی دی متصل شده و همچنین با دیجیتایزر یکپارچه‌شده است، ورقه‌ی محافظ ال سی دی هم در پشت آن چسبانده شده است.

 باوجوداینکه ضخامت این دو پنل یک اندازه به نظر می‌رسد اما گفته می‌شود که احتمالاً آیفون ۶S دو دهم میلی‌متر از نسل قبلی خود ضخیم‌تر ساخته خواهد شد. بعد از انتشار خبر برگزاری رویدادی در نهم سپتامبر توسط اپل، جای تعجب نیست که روزانه شاهد انتشار تعداد بسیاری از چنین تصاویر و ویدئوهای غیررسمی‌ باشیم.
 


 

(1)(1)