نام تیم کوک در میان چند تن از سرمایه‌گذاران استارت آپ سردوشی نبیا


Nebia


نبیا پروژه‌ی استارت آپی است که توسط یک تیم شش‌نفره سانفرانسیسکویی به جهت ساخت کم‌مصرف‌ترین سردوشی ممکن برای حمام‌ها به راه افتاده است. نبیا این سردوشی قابل‌نصب ساده‌ قرار است با نازل ویژه‌ی خود که با اتمیزه کردن قطرات آب و تبدیل آن به ریزترین شکل ممکن علاوه بر صرف جویی ۷۰ درصدی در مصرف ، ۱۰برابر بیشتر از انتشار آب توسط سردوشی‌های فعلی قطرات آب را به سمت شما پخش ‌کند و گویا ایده‌ی اصلی ظاهر این سردوشی از iMac گرفته‌شده است.
 

Nebia-Shower-Installed


این تیم براین باور است برخلاف مصرف ۲۰ گالنی آب در هر بار حمام، نبیا تنها ۶ گالن آب مصرف خواهد کرد، این شرکت برای اتمیزه کردن و حفظ بیشتر آب نازل ویژه‌ای طراحی کرده که فناوری و دستگاه‌های سازنده‌ی آن تابه‌حال برای ساخت‌ موتور موشک و تجهیزات خاص پزشکی استفاده می‌شده اند.

احتمالاً سرمایه‌گذاری تیم کوک در این پروژه کاملاً شخصی بوده و ارتباطی با سرمایه‌گذاری از طرف اپل ندارد. نبیا در صفحه شخصی خود در Kickstarter از اپل برای فراهم کردن شرایط تست این محصول در Apple Campus تشکر ویژه‌ای کرده است. البته این سردوشی در کمپانی‌های دیگر چون گوگل و دانشگاه استنفورد و همچنین چندین شعبه از باشگاه بدن‌سازی Equinox هم مورد آزمایش قرارگرفته است.
 

b387cba1f78f862ebf3cd1c3f443cc51_original


نبیا به‌تازگی در وب‌سایت تأمین عمومی بودجه Kickstartet معرفی شد و توانست در مدت کوتاهی به هدف ۱۰۰ هزار دلاری‌ای که تعیین کرده بود و حتی خیلی بیشتر از این مقدار برسد. قیمت نهایی این سردوشی که تا ماه می سال ۲۰۱۶ عرضه می‌شود ۳۹۹ دلار خواهد بود اما افرادی که در صفحه جمع‌آوری بودجه ساخت آن کمک جزء نفرات اول کمک‌رسانی بوده‌اند می‌توانند با تخفیف ویژه‌ای باقیمت ۲۹۹ دلار صاحب یکی از این سردوشی‌ها شوند.
 

Nebia-Shower


 

(4)(1)

ارسال نظر

*