آیا آیفون ۶C تا پایان امسال عرضه خواهد شد؟


artists-conceptual-rendition-of-the-apple-iphone-6c1


آخرین شایعه‌ای که در مورد آیفون ۶C شنیده بودیم از تصویری از یک طرح که با خودکار کشیده شده بود منشأ گرفت و اینکه این گوشی برخلاف گذشته و آنچه تصور می‌شد به‌جای نمایشگر ۴ اینچی به نمایشگر ۵ اینچی مجهز خواهد شد و احتمالاً زمان عرضه آن سال بعد خواهد بود.

اما در شایعه‌ای تازه‌تر که توسط یک وب‌سایت چینی و از زبان کوین ونگ مدیر و محقق فناوری شرکت مشاوره‌ی IHS در شعبه چین نقل‌شده گفته می‌شود که اپل واقعاً مشغول کار بر روی یک آیفون ارزان‌تر یا همان آیفون ۶C است تا این گوشی را تا پایان امسال عرضه کند. آقای ونگ بر این باور است که فروش آیفون ارزان‌تر تأثیری بر فروش آیفون‌های بزرگ اپل نخواهد داشت و قرار است خیلی محبوب‌تر از آیفون ۵C و با همان ابعاد و اندازه ولی با سخت‌افزاری ارتقا یافته عرضه شود.

sortie-iphone-6c-novembre-520x312


باوجود تمام شایعات و اظهارنظرهای ضد نقیض بازهم نمی‌توان به‌طورقطع گفت که آیا اپل امسال آیفون ۶C را عرضه خواهد کرد یا خیر. وب‌سایت‌های چینی در شایعه‌پراکنی سابقه‌ی چندان خوبی ندارند و پیش‌ازاین حتی صحبت از این بود که قرار است امسال سه آیفون تازه در کنار هم عرضه شوند. آقای ونگ در مورد پروژه مخفی تولید خودروی اپل هم اظهارنظر کرده و بر این باور است که اپل ممکن است با بی ام و یا مرسدس بنز برای ساخت خودروی موردنظر خود همکاری کند.
از زمان عرضه دو آیفون بزرگ‌تر در سال گذشته، تا به امروز بسیاری از طرفداران آیفون ۵C منتظر عرضه یک مدل جایگزین برای گوشی هوشمند خود هستند، گزارش دیگری از کارخانه چینی Foxconn خبر از ممنوعیت به مرخصی رفتن کارگران کارگاه ژنگژو این شرکت می‌دهد تا هرچه سریع‌تر دو آیفون جدید را تا چند هفته دیگر آماده عرضه کنند. این امکان وجود دارد که این شرکت با بالا بردن فشار کاری بر روی کارمندان خود قصد دارد آیفون ۶C را هم تولید کرده و تا دو ماه بعد عرضه کند.


 

(3)(0)