کشف اسکلت هزار ساله در ریشه‌های درختی در ایرلند!


۱۴۳۰۴۵۴۷۰۱۴۲۹۶۳۸۷۲۶


کشف اسکلتی با قدمت نزدیک به هزار سال در میان ریشه‌های درخت راش دویست ساله‌ای که چندی پیش در اثر طوفان از ریشه درآمده بود موجب حیرت ساکنین روستایی در ایرلند شده است. گفته می‌شود بقایای کشف شده متعلق به مرد جوانی بوده‌اند که احتمالاً با مرگی خشونت‌بار از دنیا رفته اما هنوز مشخص نیست که این خشونت در اثر جنگ بوده یا نزاعی شخصی. این اسکلت در حالتی کشف شد که نیمه‌ی فوقانی آن در میان ریشه‌های درخت از خاک خارج شده بود و نیمه‌ی تحتانی بدن همچنان در خاک قرار داشت.

۱۴۳۰۴۵۴۷۰۱۵۵۲۹۵۹۵۵۸

بررسی‌های اولیه نشان می‌دهند که این مرد جوان در زمان مرگ بین ۱۷ تا ۲۵ سال سن داشته و اثر ضربات متعدد وارد شده با جسم بُرنده (احتمالاً چاقو یا شمشیر) بر استخوان‌هایش قابل مشاهده است اما اطلاعاتی در مورد دلیل بروز درگیری در دست نیست. این جسد در یک گور کم‌عمق غربی-شرقی دفن شده و تاریخ‌گذاری رادیوکربن زمان مرگ او را چیزی بین سال‌های ۱۰۳۰ و ۱۲۰۰ میلادی برآورد می‌کند.

۲C4C626300000578-3233726-A

در حال حاضر بررسی منطقه برای مشخص شدن این که آیا این گور جزئی از یک گورستان بوده یا این جسد به تنهایی در این نقطه دفن شده بوده ادامه دارد. تا کنون گورهای دیگری در این ناحیه کشف نشده‌اند اما مدارک تاریخی وجود احتمالی یک کلیسا و گورستان را در منطقه نشان می‌دهند.


 

(4)(0)

1 نظر برای «کشف اسکلت هزار ساله در ریشه‌های درختی در ایرلند!»

امکان ارسال نظر وجود ندارد