آیفون ۷ ممکن است از پنل نمایشگر استفاده شده در اولین آیفون بهره‌مند شود


iphone-7-release-date-price-features-force-touch-joystick


هنوز آیفون‌های امسال رنگ آفتاب را ندیده‌اند که شایعات آیفون سال بعد یا آیفون ۷ مدتی است به راه افتاده. بر اساس شایعه‌ای تازه‌ای که توسط DigiTimes و از طرف شرکت‌های زنجیره تولید قطعات اپل در آسیا نقل‌شده گفته می‌شود که اپل احتمالاً برای ساخت آیفون ۷ از فناوری استفاده‌شده مشابه با اولین آیفون خود در سال ۲۰۰۷ استفاده خواهد کرد. برای توضیح این فناوری باید هردو فناوری استفاده‌شده توسط اپل در آیفون‌هایش را برای شما کمی شرح دهیم.
 

۴۱۰۱۷۶۴۲۱۱_c980981e23_o-780x520


سال ۲۰۰۷ اپل برای ساخت نمایشگر آیفون خود از فناوری G/G یا Glass-on-Glass استفاده کرد، این پنل فوق باریک (البته نسبت به پنل‌های دیگر در زمان خود) حساسیت خیلی بالاتری نسبت به پنل‌های فعلی آیفون داشتند. اپل تا ساخت آیفون ۴S از این نوع پنل استفاده کرد اما از زمان تولید آیفون ۵ به بعد این نوع پنل را کنار گذاشته و از پنل‌های مجهز به فناوری in-cell استفاده کرد که هم باریک‌تر از G/G بوده و علاوه بر آن ازلحاظ هزینه ساخت و حتی وزن بهینه‌تر بودند.

اما گویا in-cell مشکل بزرگی در سر راه اپل شده چراکه ارتقا و افزودن ویژگی‌های تازه به این نوع پنل امکان‌پذیر نیست، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که امکان اضافه شدن به این نوع پنل‌ها در آن ممکن نیست بالاتر بردن رزولوشن تصویر و حتی رساندن آن به کیفیت ۴K است. همچنین هرچه نمایشگر بزرگ‌تری با این فناوری ساخته شود، از میزان حساسیت کناره‌ها و لبه‌ها نمایشگر هم کاسته می‌شود. به همین دلیل اپل برای آینده نگری و ارتقای کیفیت نمایشگرهای آیفون به فکر چاره افتاده و یکی از راه حل های موجود استفاده دوباره از پنل اولین نسل از آیفون است.
 

iphone 6 panel


در حال حاضر اپل از سازندگان پنل‌های G/G خواسته تا نمونه‌های تمام تکمیل‌شده‌ی پنل‌هایی را که می‌سازند برای این شرکت ارسال کنند. درصورتی‌که اپل در محصولات سال ۲۰۱۶ خود از این نوع پنل استفاده کند می‌توانیم شاهد این باشیم که با برداشته شدن مانع کاهش حساسیت لبه‌های نمایشگر، آیفون بعدی با کمترین میزان حاشیه نمایشگر تا بدنه و حتی بدون این حاشیه عرضه شود.


 

(15)(1)