Battery Doctor – ذخیره کننده‌ی انرژی و افزایش دهنده‌ی عمر باتری


maxresdefault


در دهه‌ی گذشته وقتی یک گوشی موبایل رو شارژ می‌کردید تقریباً ۳ روز دوام می‌آورد ولی امروزه به خاطر صفحه‌های لمسی، GPS و سنسورهای متعددی که در گوشی‌ها تعبیه شده‌اند، به ندرت پیش میاد که باتری یک گوشی حتی یک روز کامل دوام بیاره. طبق تحقیقات انجام شده، به طور میانگین ۸ ساعت و نیم طول می‌کشه تا باتری گوشی‌های امروزی تمام بشه. اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که به کاربران کمک می‌کنند از میزان شارژ باتری آگاه باشند و کارهایی انجام دهند که شارژ دیرتر تمام شود. در بین این اپلیکیشن‌ها Battery Doctor بهترین است که قابل استفاده برای اندروید و iOS و رایگان است.  

شارژ کافی و چرخه‌ی شارژ کامل تاثیر بسزایی در عمر و سلامت باتری داره و آیا می‌دونستید که حتی بعد از اینکه گوشی شما عدد صد درصد رو نشون میده هنوز هم نیاز داره که به برق متصل باشه تا یه شارژ کامل و کافی برای گوشی انجام بشه؟ اما شما نمی‌دونید که چرخه‌ی شارژ کی به پایان می‌رسه و دقیقاً چه موقع باید گوشی رو از برق در بیارید. Battery Doctor مراحل مختلف چرخه‌ی شارژ باتری را به شما نشان می‌دهد و سر زمانی که باید گوشی را از برق قطع کنید با زنگ شما را با خبر می‌کند.

سایر ویژگی‌های برنامه

  • میزان شارژ باقی‌مانده را به صورت دقیق نشان می‌دهد و زمان باقی‌مانده تا خاموش شدن گوشی را تخمین می‌زند

  • به تفکیک توضیح می‌دهد که کدام برنامه‌ها زودتر باتری گوشی را خالی می‌کنند و با بستن هر اپلیکیشن چه قدر زمان به عمر باتری اضافه می‌شود و نکاتی برای این‌که بتوانید شارژ گوشی را به مدت طولانی‌تری نگه دارید به شما ارائه می‌دهد (چیزهایی از قبیل خاموش کردن wi-fi یا سرویس‌های مکان‌یاب و یا کم نور کردن صفحه‌نمایش)

  • درصد RAM اشغال شده رانشان می‌دهد و در مواقعی که استفاده از RAM بیش از درصد مجاز شده باشد اطلاع رسانی می‌کند تا با بستن برنامه‌های اضافی RAM را آزاد کنید و از اتلاف بیهوده‌ی باتری جلوگیری کنید

  • فضای حافظه‌ی خالی را گزارش می‌کند و در مواقعی که حافظه بیش از حد اشغال شده باشد به شما کمک می‌کند تا با پاک کردن فایل‌های غیر ضروری مربوط به اپلیکیشن‌ها، فضای بیشتری داشته باشید

قابل نصب بر روی

iOS 5.0 یا جدیدتر ، آیفون ، آیپد و آیپادتاچ . بهینه برای آیفون ۵

نسخه‌ی اندروید لازم برای دستگاه‌های مختلف، متفاوت است

لینک‌های دریافتbadge new 3 badge 122


 

(2)(0)
به اشتراک گذاری نوشته: