آغاز دوره‌ی یک ساله‌ی زندگی در HI-SEAS، شبیه‌ساز مریخ


domePanels


روز گذشته ۶ چهره‌ی خندان به محفظه‌ای گنبدی‌شکل در میان بیابانی در هاوایی وارد شدند تا دوره‌ی یک ساله‌ی آمادگی خود برای زندگی در مریخ را آغاز کنند. پروژه‌ی Hi-SEAS IV طولانی‌ترین ماموریت شبیه ساز کاوش در فضا است که تا کنون انجام شده و دانشگاه هاوایی در مانوا مسئولیت نظارت بر آن را بر عهده دارد.

هر یک از افراد شرکت‌کننده در این پروژه یک تخت سفری کوچک و یک میز خواهد داشت و غذای این افراد نیز از پودر پنیر و کنسرو تن ماهی تشکیل شده است. ماموریت سفر به مریخ ممکن است تا سه سال به طول بیانجامد و پیدا کردن تیمی از افراد که بتوانند فشار و سختی چنین سفری را تحمل کنند، بیشترین اهمیت را دارد و به گفته‌ی یکی از دست‌اندرکاران این پروژه «هر چه ماموریت‌ها طولانی‌تر می‌شوند درک بهتری از خطرات احتمالی سفرات فضایی به دست می‌آوریم».

CNjG2O7VEAEVUYt

بقیه‌ی ساکنان کره‌ی زمین که علاقه‌ای به جدا افتادن از دیگر انسان‌ها و سفر به سیارات دوردست و فاقد حیات ندارند نیز می‌توانند این افراد که Sheyna Gifford، Andrzej Stewart، Cyprien Verseux، Carmel Johnston، Tristan Bassingthwaighte و Christiane Heinicke نام دارند و تجربیاتشان را از طریق صفحه‌هایی که در شبکه‌های مختلف اجتماعی دارند دنبال کنند.

(7)(0)

ارسال نظر

*