اپل رسماً اولین اپ اندرویدی خود را بر روی پلی استور گوگل قرارداد


Nexus-6-vs-iPhone-6-Plus


اپل در کنار عرضه نسخه نهایی iOS 9 برای عموم کاربرهای خودش، امروز اولین اپ اندرویدی شرکتش را بانام Move to iOS بر روی پلی استور قرارداد.

این اپ که به هدف راحت‌تر کردن انتقال اطلاعات گوشی‌های اندرویدی به دستگاه های iOSی طراحی‌شده، برای کار کردن نیاز به اتصال وای فای داشته و از اندروید ۴ و جدیدتر پشتیبانی خواهد کرد. از این طریق کاربری که قبلاً صاحب گوشی یا تبلت اندرویدی بوده اما اکنون یکی از دستگاه‌های اپل با سیستم‌عامل iOS را خریداری کرده است می‌تواند به‌راحتی اطلاعاتی نظیر شماره مخاطب‌ها، تمام پیامک‌ها، عکس‌ها، وب‌سایت‌های موردعلاقه و سایر اطلاعات شخصی خود را به آیفون یا آیپد خود منتقل کند.
 


 

البته این اپ فقط با اطلاعات شخصی شما کار ندارد بلکه اپ‌هایی که بر روی دستگاه شما نصب بوده را هم بررسی کرده و در صورت وجود آن در سیستم‌عامل گوش جدید، اپ‌های موجود را در لیست دریافت کاربر قرار خواهد تا در گنجینه بزرگ اپ‌های iOS سردرگم نشود.

اپل خبر ساخته‌شدن چنین اپی را در اجلاس توسعه‌دهندگان خود که چند ماه پیش برگزار کرده بود اطلاع داد اما احتمالاً قصد داشته تا عرضه iOS 9 صبر کند. این شرکت مدتی است که نظاره‌گر مهاجرت کاربران اندرویدی بیشتری به سمت محصولات خود بوده و احتمالاً این اپ را برای تشویق بیشتر این افراد تهیه‌کرده است.


 

(9)(0)

3 نظر برای «اپل رسماً اولین اپ اندرویدی خود را بر روی پلی استور گوگل قرارداد»

ارسال نظر

*