تماشا کنید: مقایسه سرعت iOS 9 و iOS 9.1 بر روی آیفون‌های ۴ اس و ۵


iOS 9.1 VS iOS 9.0 - Performance & WiFi Speed Test Comparison.mp4_20150920_092408.481


عموماً به‌روزرسانی‌های جدید کاربرهای دستگاه‌های یک پلتفرم را دل‌خوش به عملکرد بهتر و سرعت بیشتر می‌کنند که البته گاهی این آرزو به حقیقت می‌پیوندد و سرعت و دوام باتری دستگاه شما بهینه‌سازی می‌شود. اما یک به‌روزرسانی جدید علاوه بر بهینه شدن، ویژگی‌های جدیدی را هم به دستگاه اضافه می‌کند که خود این موضوع به بالاتر رفتن مصرف باتری می‌انجامد.

همان‌طور که در ویدئوی قبلی دیدیم باید گفت که iOS 9 چندان موجب خوشحالی کاربرهای دستگاه‌های قدیمی نخواهد شد و حتی بهتر است به تصمیم شخصی خود اقدام به انجام این به‌روزرسانی کنند. کاربرهای آیفون ۴ اس و آیفون 5 پس از به‌روزرسانی به iOS 9 احتمالاً کمی از بابت افت سرعت و شاید دوام باتری دستگاه خود ناراحت هستند اما همان‌طور که چند باری در نوچه هم گفته بودیم، iOS 9.1 در دست بررسی بوده و به‌زودی (تا ماه نوامبر) عرضه خواهد شد تا مشکلات و کمبودهای فعلی iOS 9 را برطرف کند.

ولی بازهم سؤال این است که این ارتقا تا چه میزان در دنیای واقعی و استفاده روزمره تأثیر خواهد داشت؟ Everythingapplepro در ویدئوی این مطلب به سراغ ۴ عدد آیفون ۵ و ۴ اس رفته و روی هرکدام نسخه‌های iOS 9 و iOS 9.1 را نصب‌کرده تا موارد نسبتاً مهمی چون سرعت بوت شدن، سرعت باز شدن اپ‌ها، امتیاز گیک بنچ ۳ و در انتها سرعت اتصال وای فای را بررسی کند. دو آیفون ۴ اس و ۵ سمت راستی از iOS 9.1 و دو آیفون سمت چپی از iOS 9 استفاده می‌کنند.

در پایان این برداشت میشود که از مقایسه نسخه بتای iOS 9.1 و iOS 9 نمی‌توان گفت که بهبود چشمگیری در iOS 9.1 بتا رخ‌داده اما می‌توان امیدوار بود که در طی زمان و تا عرضه نسخه نهایی iOS 9.1 اوضاع آیفون‌های قدیمی‌تر کمی بهتر شود.
 

دانلود ویدئو


کدوم بهتر بود؟

  • iOS 9.1 ( تعداد نظرها 14, 93% )
  • iOS 9 ( تعداد نظرها 1, 7% )

تعداد شرکت کنندگان: 15 نفر

Loading ... Loading ...


 

(4)(1)