آیپد مینی ۴ با پردازنده‌ی اورکلاک شده سر از گیک بنچ درآورد


iPad+mini+4


شایعات زیادی از معرفی و گنجانده شدن دو آیپد در رویداد هفته گذشته اپل به ما خبر دادند و همان‌طور که مطلع هستید آیپد پرو و آیپد مینی ۴ هم در این مراسم رونمایی شدند. اپل معمولاً در ابتدای معرفی یک محصول جدید اطلاعات دقیقی از جزییات آن منتشر نمی‌کند، برای همین است که سؤالات بسیاری در مورد مشخصات دقیق آیفون‌های ۶ اس و آیپد‌های امسال داریم.

امسال هم آیفون‌های جدید از تراشه A9 استفاده می‌کنند و هم آیپد پرو از تراشه A9X بهره‌مند خواهد شد اما اگر برای شما قدرت بالای آیپد مینی ۴ خیلی مهم است باید بگوییم که خبر چندان خوشحال‌کننده‌ای را برای شما نداریم.
 

۱۱۵۲۶۰۰۵۷-ipad-mini-348719c


به‌تازگی سروکله آیپد مینی ۴ در رده‌بندی اپ بنچمارک گیک‌ بنچ پیداشده که به نظر می‌رسد این تبلت نسبت به آیپد مینی ۲ و آیپد مینی ۳ تغییرات خوبی داشته اما نه به‌اندازه ارتقا یافتن آیفون‌های امسال. اپل در مراسم معرفی این تبلت ابراز کرده بود که قصد داشته تا قدرت آیپد ایر ۲ را در داخل یک تبلت جمع‌وجور تر در اختیار کاربرهای خود قرار دهد. آیپد ایر ۲ از پردازنده A8X برای انجام کارهای خود استفاده می‌کرد اما آیپد مینی ۴ حتی این پردازنده را نخواهد داشت و همان A8 در آن تعبیه خواهد شد، ولی این‌همه‌ی ماجرا نیست.

آیفون‌های سال گذشته از تراشه A8 استفاده می‌کردند اما این پردازنده فرکانس ۱.۴ گیگاهرتزی داشت ولی طبق نتایج بنچمارک جدید به نظر می‌رسد که تراشه A8 آیپد مینی ۴ اورکلاک شده و حالا فرکانس ۱.۵ گیگاهرتزی دارد. شاید این تغییر فرکانس منجر به رخ دادن یک انقلاب در سرعت و قدرت این تبلت نشود اما بی‌تأثیر هم نخواهد بود. علاوه بر ارتقای فرکانس، رم آیپد مینی ۴ دو گیگابایتی خواهد بود.
 


 

طبق تصاویر بالا می‌توان گفت که اختلاف در تست پردازش چندهسته‌ای بیشتر به چشم می‌خورد اما بازهم نمی‌توان فهمید که اورکلاک شدن چه میزان در کارکرد واقعی تأثیر خواهد داشت تا اینکه خود کاربر این تبلت را به دست بگیرد. درمجموع باید گفت که آیپد ایر ۲ هنوز از آیپد مینی ۴ سریع‌تر خواهد بود اما معمولاً کاربرهایی که به سمت خرید آیپدهای مینی می‌روند بیشتر قابل‌حمل بودن آن برایشان مهم است و شاید بهتر باشد آن را باهم خانوادگی‌های خود یعنی مینی‌های قبلی مقایسه کنند.


 

(2)(0)