فناوری فورس تاچ نمایشگر آیفون ۶S احتمالاً “نمایشگر لمسی ۳ بعدی” نامیده خواهد شد


iPhone6-Press-05-970-80


تا به امروز در میان شایعات متعددی که در مورد جزییات و تغییرات صورت گرفته در آیفون ۶S مطرح‌شده بود شاید اکثراً از بهینه‌سازی سخت‌افزار فعلی سخن می‌گفتند و تنها یک ویژگی برجسته و تازه قرار است وجه تشابه بزرگ آیفون ۶S با نسل قبلی خود یعنی آیفون ۶ باشد. فناوری فورس تاچ ویژگی‌ای بود که اولین بار در اپل واچ و کمی بعد در مک بوک استفاده شد و کاری کرد که نمایشگر این دو درک کند که کاربر چه زمانی بیشتر از حالت عادی به صفحه فشار وارد کرده است. طبق تعریف بالا می‌توان برداشت کرد که فورس تاچ فعلی بر روی این دو گجت اپل تنها قادر هستند که دو بعد از میزان فشار واردشده را درک و ثبت کند، یکی لمس عادی و دیگری لمس ثبت‌شده با نیروی بیشتر.
 

۵۳۴۳۴


حتماً به یاد دارید که کمی پیش‌تر گفتیم این امکان وجود دارد که اپل فورس تاچ آیفون را دگرگون کرده و حتی آن را بانام دیگری معرفی کند، اما گویا این ادعا آن‌چنان هم که به نظر می‌رسید غیرمنطقی نیست. بر اساس گزارشی که توسط مارک گورمن منتشرشده گفته می‌شود که فورس تاچ آیفون ۶S ازآنچه تصور می‌شد هیجان‌انگیزتر بوده و قابلیت های بیشتری ازآنچه که بر روی اپل واچ دارد خواهد داشت.

درحالی‌که ترک پدهای مک بوک و نمایشگر اپل واچ دو بعد از فشار واردشده را لمس می‌کنند، اما آیفون بعدی قادر است تا سه بعد از فشار واردشده را درک کند. لمس عادی، فشار و فشار عمیق‌تر.
 

e26bce3b0d8c53f4a65c20c65e033905


به گفته‌ی مارک گورمن اپل قصد دارد برای متفاوت کردن این فناوری سه‌بعدی از فورس تاچ دوبعدی نام جدیدی را برای آن انتخاب کرده و احتمالاً بانام نمایشگر لمسی ۳ بعدی نام‌گذاری‌اش خواهد کرد. البته این نام‌گذاری ۱۰۰ درصد نخواهد بود و باید تا به روی سن آمدن تیم کوک و معرفی آن از زبان وی در روز چهارشنبه تحمل‌کنیم.

از معرفی این ویژگی جدید که بگذریم به امکاناتی که می‌تواند برای کاربر و توسعه‌دهندگان آیفون ۶S و هر دستگاه اپلی دیگری که در آن حضورداشته باشد می‌رسیم. درک سه بعد از لمس در یک نمایشگر امکان منجر به ایجاد میانبرهای بیشتر، کاهش عناصری که لازم است دائماً روی صفحه و جلوی چشم کاربر باشند و در انتها بازی‌های جدیدی که تابه‌حال امکان طراحی آن‌ها به کمک نمایشگرهای عادی وجود نداشته می‌شود. همچنین این فناوری لمسی ۳ بعدی قرار است از موتور بازخورد لرزشی کامل‌تری استفاده کند تا کاربر را به‌سرعت از نحوه‌ای که صفحه را لمس کرده آگاه کند. در ادامه این گزارش گفته‌شده که این فناوری لمسی ۳ بعدی قرار است در آیپد پرو و قلم مخصوصی که خواهد داشت هم حضورداشته باشد.
 

iphone-6s-plus_force-touch-620x400


پس روز چهارشنبه احتمالاً در کنار آیپد پرو و Apple TV 4 ، دو آیفون ۶S و ۶S Plus با نمایشگر لمسی سه‌بعدی، پردازنده جدید A9 ، دو گیگابایت رم، دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی باقابلیت فیلم‌برداری با رزولوشن ۴K ، دوربین جلویی فیس تایم ۵ مگاپیکسلی ارتقا یافته و پس‌زمینه‌های دینامیک و انیمیشن دار در کنار رنگ‌های بدنه جدید چون قرمز طلایی ساخته‌شده از آلومینیوم سری ۷۰۰۰ معرفی می‌شوند. پیش‌ازاین در نوچه ویدئوی از چگونگی فناوری فورس تاچ بر روی آیفون قرار داده بودیم که البته در آن زمان درک همه‌ی ما در حد همان دو بعد از نیروی واردشده به نمایشگر بود.


 

(5)(0)

3 نظر برای «فناوری فورس تاچ نمایشگر آیفون ۶S احتمالاً “نمایشگر لمسی ۳ بعدی” نامیده خواهد شد»

ارسال نظر

*