طوفان آیفون ۶ اس در سرزمین مادری سامسونگ و ال‌جی ، همه‌ی آیفون‌ها نیم‌ساعته پیش‌فروش شدند


iphone_6s_review_20


علا رقم تمام حاشیه‌ها و بحث‌های پرسروصدایی که هرساله پیرامون عرضه و نحوه کارکرد آیفون‌های اپل رخ می‌دهد، بازار فروش این گوشی هوشمند هرسال بهتر از سال قبل می‌شود. شاید تنها کشوری که در آن استقبال خوبی از آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس نشد کشور هند باشد آن‌هم به دلیل قیمت بسیار بالای این دو در بازار آن کشور. ولی از دیروز که اولین موج عرضه رسمی آیفون‌های امسال در کشور کره آغازشده اتفاق جالب و شاید تاریخی رخ داد که شاید اصلاً برای دو رقیب بزرگ اپل یعنی سامسونگ و ال جی خوشایند نبوده باشد.
 

P1080410.JPG

گلکسی اس ۶ و ال جی وی ۱۰

 جالب است بدانید که کره‌ای‌ها پیش از شروع عرضه آیفون ۶ اس حسابی خود را آماده مقابله با فروش بالای آن کرده بودند. ابتدا سامسونگ و ال جی با پایین آوردن قیمت محصولات خود این برنامه را آغاز کردند، سامسونگ قیمت پرچم‌دار خود یعنی گلکسی اس ۶ را از حدود ۸۱۶ دلار به ۷۰۷ دلار رساند و ال جی هم که به‌تازگی پرچم‌دار جدیدی به نام V10 را برای کمتر شدن فشار شکست G4 عرضه کرده بود قیمت آن را برای شروع از ۷۰۷ دلار آغاز کرد. همچنین سامسونگ درحرکتی دیگر یک مدل گلکسی نوت ۵ را بارنگ صورتی و چیزی مشابه بارنگ قرمز طلایی آیفون‌های امسال عرضه کرد تا خریدارانی که به این رنگ علاقه‌مند شده بودند را به سمت محصول خود بکشاند.
 

pink-gold-note5-ko

گلکسی نوت ۵ صورتی رنگ

البته از طرفی مسئولین بخش ارتباطات کره توصیه کرده بودند تا پیش‌فروش آیفون برای کاهش آشفتگی بازار گوشی‌های هوشمند این کشور با یک هفته تأخیر آغاز شود اما همه‌ی این اتفاقات موجب نشد که آیفون‌های امسال از چشم کره‌ای‌ها بیفتد.

به گزارش Yonap ، اپراتور کره‌ای KT در دقیقه اول شروع پیش‌فروش آیفون‌های ۶ اس تعداد ۱۰ هزار سفارش را دریافت کرد و ظرف ۱۰ دقیقه تمام ۵۰ هزار موجودی آیفون این اپراتور در اولین دور از پیش‌فروش توسط مشتاقان این محصول خریداری شد. اشاره‌شده که رنگ قرمز طلایی پرطرفدارترین رنگ آیفون طبق تعداد آیفون‌های پیش‌خرید شده است.
 

iphone-6s-south-korea-telecom_01


اپراتور دیگر این کشور به نام LG Uplus هم ظرف ۵ دقیقه بعد از شروع پیش‌فروش، تمام آیفون‌های خود را خریداری‌شده دید. اپراتور SK Telecom هم تا ۳۰ دقیقه به همین مرحله رسید که به نظر می‌رسد موجودی آیفون‌های این اپراتور هم همان ۵۰ هزار دستگاه بوده است.

در ادامه این را باید گفت که تمام این ارقام مختص روز اول پیش‌فروش که معمولاً شلوغ‌ترین روز است بوده‌اند و تا روز جمعه این منوال احتمالاً ادامه خواهد داشت. باید منتظر باشیم تا اعلام شود که ارقام نهایی فروش اپل در کشور کره تا چه میزان موجب ناراحتی بیشتر رقبای این شرکت خواهد شد.
 

iphone-6s-3d-touch-app-switcher-hero


 

(7)(0)

ارسال نظر

*